Tableti Lyrica

za ljudi z Epilepsijo za medsebojno pomoč in svetovanje.

Tableti Lyrica

OdgovorNapisal/-a NovaX » 14 apr 2016, 16:58

Zdravo!

Že kar nekaj let jemljem tablete Tegretol skupaj z Lyrico. Vmes sem nekajkrat poskusil z drugimi zdravili pa sem ugotovil, da mi ta kombinacija najbolj ustreza (pri drugih tabletih sem imel več epileptičnih napadov).

V zadnjih dveh letih, se mi je kot stranski učinek tablet pojavil dvojni vid, kar je povzročilo da sem moral praktično večkrat dnevno ležati v temi, ker me je svetloba tako močno motila, imel sem občutek vrtenja, ipd. Glede na to, da drugih tablet ne prenašam, mi je zdravnik predpisal manjšo količino Lyrice. Namesto 2x dnevno 150mg sedaj že en teden jemljem 2x dnevno 75mg. Težav z dvojnim vidom nimam več. Sedaj pa opažam druge težave in sicer, da nimam nobene volje, težko se skoncentriram, imam občutke depresije...

Zanima me, če se je kdo izmed vas spopadal s podobnimi težavami? Ali mislite, da so te občutki posledica manjše količine tablet Lyrica (da se mora moje tele preprosto navaditi na manjše odmerke)?

Hvala vsem za odgovor in kakršnokoli pomoč.

Frac
NovaX

Re: Tableti Lyrica

OdgovorNapisal/-a ebi » 15 apr 2016, 11:13

Pozdravljen,

odgovora v celoti nimam, naj povem, da sem sam imel dvojni vid in to kar nekaj časa (po operaciji). Bolj, ko sem (pod zdravniškim nadzorom seveda) opuščal terapijo bolje je bilo. Kar se pa tiče duševnega stanja pa nisem imel tovrstnih težav.

Upam, da se bodo stvari uredile.

Ebi, :lol:
ebi

OdgovorNapisal/-a ljubljancan » 16 apr 2016, 22:33

Ja, to so precej pogosti simptomi pri zmanjševanju doze Lyrice, tako da je normalno. Glej recimo spodnji link. Praviloma naj bi trajalo kak teden do max. kak mesec.
Če ne bo bolje, predlagam da greš sredi maja nazaj k nevrologu, ta hip ni treba.
Do takrat pa: "In order to speed up the withdrawal process, it is recommended to engage in healthy activities such as: getting light exercise, socializing, and staying productive. Additionally it is recommended to eat a healthy diet, get plenty of rest, and consider taking supplements that promote healing"

Link, ki zelo natančno opisuje običajne simptome zmanjševanja, ki so zelo podobni tvojim:
http://mentalhealthdaily.com/2014/08/06/lyrica-withdrawal-symptoms-duration/
ljubljancan

OdgovorNapisal/-a NovaX » 19 apr 2016, 12:16

Hvala za odgovore ☺
NovaX

Vrni se na Za ljudi z Epilepsijo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov