Dva nočna epileptična napada v dveh dneh....

Za boljše življenje z Epilepsijo

Dva nočna epileptična napada v dveh dneh....

OdgovorNapisal/-a Mikael » 12 dec 2015, 16:22

Lep pozdrav!

Sem nov na vasem forumu, pa da na kratko opisem mojo zgodbo. Prvi napad Grand mal sem imel pri 16ih, nato so sledili se 4je, vsi so se zgodili par minut po tem, ko sem se prebudil. Vsi razen zadnjega so se zgodili po prepiti in neprespani noci. (Mami me je po 3-4urah spanca zbudila za zajtrk....) zadnji napad sem dozivel prav tako zjutraj, vendar sem ravno bolehal za gripo ( povisana temperatura). Najprej sem jemal tablete Tegratol, na koncu so mi predpisali Depakine Chrono, 1000mg vsak dan pred spanjem. Napadov ni bilo vec, res pa, da nisem nikoli vec sel niti na en pregled EEG ali obiskal nevrologa. Priznam, skrajno neodgovorno. Osebna zdravnica mi izdaja recepte, Depakine Chrono jem zdaj ze 15 let brez kakrsnekoli kontrole pri nevrologinji. Zivim normalno zivljenje, hodim v sluzbo, ob strani mi stoji enkratno dekle, imam izpit za avto, ukvarjam se z razlicnimi sporti, okvirno se drzim pravil (brez alhokola, izogibam se diskotekam, koncertom in situacijam, kjer bi bila lahko motnja visoko frekventnih utipajocih luci, spim vsak dan vsaj 8ur - dejansko v 15ih letih nisem spal manj od 8ur dnevno).
Vse ok do danes.
Ponoci, kaksno uro po tem, ko sva z dekletom odsla spat, sem dozivel napad v spanju.... Kaksen sok za moje dekle... V preteklosti sem ji povedal, da sem imel par napadov v mladosti, ampak danes ga je dozivela prvic in se to v polsnu... Nisem se sicer ugriznil v jezik, ampak po njenem opisu je bilo grozno.
Krci, kriki, pena iz ust... Vse naj bi trajalo od 5 do 7 min.
Po prebranih zgodbah vidim, da imam se sreco glede napadov, samo vseeno sem danes cisto na tleh.
Po tolikih letih sem mislil, da je to poglavje za mano... Sedaj pa lahko izgubim izpit, posledicno sluzbo ( delam na terenu) in se kaj.
Prosim za vasa mnenja, predloge glede nevrologov, pa tudi kritiko glede neresnosti pozitivno sprejemam.
To je bil moj predstavitveni opis in od takrat do tega tedna napadov ni bilo.:)

Prejsnji teden pa sem na dopustu v Aziji dozivel dva grand mal napada v spanju dve noci zapored..... (Sem pa cel teden jedel apaurine, ker sem se bal, da nebom mogel zaspati, od dneva napada naprej pa sem z apaurini prenehal / druga opcija bi lahko bila visoka vlaznost na otoku 95% / ali kaj tretjega...)

Tako dalec od doma, punca se je res ustrasila, se mi prav smili. Dopust je bil unicen, vedel sem, da punco tako skrbi vsak vecer, da samo caka, da greva domov (na varno:))

Res pa se vedno nisem obiskal nevrologa..... (18let...)
Hvala za odgovore!
Lp
Mikael

Re: Dva nočna epileptična napada v dveh dneh....

OdgovorNapisal/-a ljubljancan » 13 dec 2015, 08:55

Hja,
1. pojdi k nevrologu. Verjetno bo menjal/dodajal terapijo. Lamictal, Keppra pa še kaj so (se mi zdi) zadnja leta popularnejši od Depakine-a. Po moje bi danes že ob prvem pregledu dobil kaj od tega in ne Depakine.
2. Že zaradi placebo učinka skoraj moraš menjati terapijo. Če ne verjameš, da Depakine pomaga, potem bo dejansko manj pomagal. Če si zaradi tega še živčen, potem pa sploh.
3. Služba: nevrolog ti bo rekel, da ne smeš voziti avta. Načeloma pa ne poročajo na upravne enote, tako da boš vozniško dovoljenje še vedno imel. Od tu pa tvoja odgovornost.
4. Zdravo življenje: to itak, pa čim bolj normalno.
5. Punca: verjamem, za priče je napad zelo »strašen.« Povej ji, da boš po menjavi terapije spet naslednjih 18 let brez napada. Načeloma so zdravila zelo učinkovita, iz precej neznanih razlogov pa se to lahko spremeni tekom življenja (tudi jaz sem po kar nekaj let brez napada moral menjati Lamictal za Keppro)
6. aja, pa pred pregledom pri nevrologu reci punci, naj ti čim bolj natančno napiše opis napada. Ona se bolje spomni kot ti...
ljubljancan

OdgovorNapisal/-a Mikael » 14 dec 2015, 08:50

Najprej hvala za izcrpne odgovore. Moja nevrologinja je ze v penziji, tako da bi prosil za kaksen
napotek glede novega nevrologa. Ni vazno kako dalec, samo da imate dobre izkusnje z njim/njo.
lp
Mikael

OdgovorNapisal/-a ebi » 14 dec 2015, 10:00

Pozdravljen,

kar se nevrologa tiče Dr. Lorber, nevrološka Ljubljana. Vodi me od začetka preselitve v osredno Slovenijo, poslal me je v Nemčijo, vse porihtali, 25.11. je minilo 4 leta od operacije, vse bp. Torej, Lorbber.

Srečno,

Ebi. :lol:
ebi

Vrni se na Diskusija o Epilepsiji

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost