TEŽAVE PRI POGOVORU

Za klepet in svetovanje na splošno

TEŽAVE PRI POGOVORU

OdgovorNapisal/-a Zdenka » 04 avg 2011, 13:25

Živjo! Imam težave,ki so čedalje bolj pogoste.Pri pogovoru se velikokrat izgubim pri temi pogovora,težko se skoncentriram,pozabljam kaj sem želela povedati.Nekaj časa premišljujem in če se ne spomnim prosim sogovornika,da mi pove o čem sva govorila.Tako,da ko grem k zdravniku si napišem listek kaj mu želim povedati ali ga vprašati.Pa tudi menjava besed nevede v pogovoru.NAMESTO KUPIT TRAVO ZA SEJATI -REČEM KUPITI ZEMLJO.ALI SKUHATI KOSILO-OPRATI PERILO.POMITI OKNO-ODPRETI OKNO.In še mnogo drugih primerov.Drugače rada treniram možgane z reševanjem križank,kvizov in še marsikaj ampak navedene težave se stopnjujejo.Kaj mi svetujete?L.p.Zdenka
Zdenka

Kraj: DOBREPOLJE

Re: TEŽAVE PRI POGOVORU

OdgovorNapisal/-a Jure » 04 avg 2011, 20:45

Zdenka je napisal/-a:Živjo! Imam težave,ki so čedalje bolj pogoste.Pri pogovoru se velikokrat izgubim pri temi pogovora,težko se skoncentriram,pozabljam kaj sem želela povedati.Nekaj časa premišljujem in če se ne spomnim prosim sogovornika,da mi pove o čem sva govorila.Tako,da ko grem k zdravniku si napišem listek kaj mu želim povedati ali ga vprašati.Pa tudi menjava besed nevede v pogovoru.NAMESTO KUPIT TRAVO ZA SEJATI -REČEM KUPITI ZEMLJO.ALI SKUHATI KOSILO-OPRATI PERILO.POMITI OKNO-ODPRETI OKNO.In še mnogo drugih primerov.Drugače rada treniram možgane z reševanjem križank,kvizov in še marsikaj ampak navedene težave se stopnjujejo.Kaj mi svetujete?L.p.Zdenka

Takojšen obisk nevrologa- jaz bi razkiral 70€ in šel privat, da vidim kaj je na zadevi... Pol pa naprej, kakor bi setoval nevrolog
Jure

Kraj: Novo mesto

Re: TEŽAVE PRI POGOVORU

OdgovorNapisal/-a Axa » 15 apr 2012, 03:47

Menjava in izgubljanje besed sta bili dolgo moji sopotnici. Ker imam poklic, pri katerem je natančen priklic besed absolutna nujnost, je bilo to seveda zelo moteče. Tudi sama sem bruhala nesmisle, včasih tudi hecne. Najbolj simpatična je bila naslednja: kdove zakaj nikoli, ampak res nikoli se nisem mogla spomniti besede za BAZILIKO in sem ji še največkrat rekla - KATEDRALIKA ;-) Ker sem imela še kup drugih težav, sem zanje povedala nevrologu in na koncu sva se odločila za menjavo zdravil. Menjava je bila razmeroma dolgotrajen in - vsaj pri meni - tudi razmeroma mučen proces, ampak naposled se je dobro končalo in mi ni žal. Šlo je samo za neželene učinke zdravil. Tudi zdaj imam sem in tja kakšno težavo, vendar je stanje neprimerno boljše.
Axa

Vrni se na Na splošno

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov