NASVETI IN IZKUŠNJE Z DEPAKIN CRONO

Za klepet in svetovanje na splošno

NASVETI IN IZKUŠNJE Z DEPAKIN CRONO

OdgovorNapisal/-a pet » 28 jun 2011, 16:02

LEPO POZDRAVLJENI SEM NOV V TEM FORUMU.PRED MNOGIMI LETI SEM IMEL IZGUBO ZAVESTI ,PO TEM JE BILO DOLGA LETA VREDO NATO SE JE PA LANSKO LETO PONOVILO.ZDRAVNIK MI JE PREDPISAL DEPAKIN ENO NA DAN.KER SE PA JE LETOS PO ENEM LETU SPET PONOVILO MI JE ZDRAVNIK ZVIŠAL DOZO NA TRI TABLETE DNEVNO.NA KONČNO DIAGNOZO NEVROLOGA ŠE ČAKAM.ZANIMA ME PA KAKŠNE IZKUŠNJE IMATE Z JEMANJEM TEH TABLET KAKI SO STRANSKI UČINKI PIŠE DA SO Z PODALJŠANIM SPROŠČANJEM JAZ SE NE POČUTIM ZATO NIČ BOLJ SPROŠČEN ALI PA IMAM PREVELIK STRES ZA VSAK NASVET ALI IZKUŠNJO VAM BOM ZELO HVALEŽEN. !HVALA!
pet

Kraj: štajerska

Re: NASVETI IN IZKUŠNJE Z DEPAKIN CRONO

OdgovorNapisal/-a ljubljancan » 28 jun 2011, 23:29

Podaljšano sproščanje pomeni, da se tableta počasneje sprošča v kri. Glavna prednost tega je boljši nadzor nad količino (da se ti ne recimo cela tableta sprosti v eni uri - bi imel hitro veliko dozo, potem pa čez 10 ur že premajhno). Nima veze s stresom/sprostitvijo. Za sprostitev verjetno ne škodi kakšne meditativno-relaksacijske tehnike.

Depakine pa ne jemljem, je pa veliko na spletu, recimo: http://www.epilepsy.com/medications/p_valproicacid_commonside

Kot vedno: ko prebiraš stranske učinke: navedeni so vsi, tudi zelo redki. Večine napisanih ne boš imel, tako da se ne prestrašiti dolgih spiskov z vsem mogočim.

Recimo Lekadol povzroča omedlevico, znojenje, šok, otekanje rok, žrela, izpuščaje, astmatični napad, zlatenico, anemijo, okvaro jeter in ledvic, nenavadne krvavitve, razjede v ustih, kri v seču. Seveda pa vse zelo zelo redko, 99,9% ljudi jemlje Lekadol brez kakršnih koli težav. Podobno tudi za Depakine.
ljubljancan

OdgovorNapisal/-a jezek » 29 jun 2011, 08:13

Mene pa zanima ali so ti naredili kak CT ali pa MRI ko si doživel to izgubo zavesti?

Lp Jezek
jezek

OdgovorNapisal/-a pet » 29 jun 2011, 19:53

HVALA ZA ODGOVOR, NASVET.ZDAJ ŠE BOLJ RAZUMEM UPRAVIČENOST NAVODILA JEMAJ REDNO.LANI SEM IMEL CT GLAVE PA JE BLO VSE VREDO.PRI PRVI IZGUBI ZAVESTI PA SE NAJBOLJ SPOVNEM TILD TESTA.
pet

OdgovorNapisal/-a iratej1 » 05 jul 2011, 17:20

Pozdravljen"pet"!
Vidim,da si štajerc, tudi jaz sem namreč štajerka in tudi jaz jem depakine crono in to 800 mg na dan.
Moram ti povedat, da sem se v teh dveh mesecih, odkar se zdravim z njimi zredila za 13 kg, kar je zame grozno. Saj veš, poletje, pa vsa konfekcija mi je premala, pa malce preveč okrogla se zdim sama sebi itd. Sicer mi je nevrolog povedal na samem začetku, da je eden izmed stranskih učinkov, da pridobiš telesno težo,ampak si nisem mislila, da bodo kilogrami kar lezli navzgor. Drugače se počutim odlično, tudi napadi, ki sem jih imela so vedno bolj redki, le v svoji glavi sem morala malo razčistit, sicer pa se zdravim še z tegretolom, pa še z drugimi zdravili.
Dolga leta sem jedla lamictal, ki pa sem ga morala zaradi stranskih učinkov menjat ravno z dep. crono. Prav tako sem karboks menjala s tegretolom.
L. p., Ivana
iratej1

OdgovorNapisal/-a ljubljancan » 05 jul 2011, 22:35

@iratej1: kakšne stranske učinke si imela z Lamictalom?
ljubljancan

OdgovorNapisal/-a iratej1 » 06 jul 2011, 18:15

Živjo "ljubljančan"!
Stranski učinki so se mi pojavili po operaciji , ki se jo imela pred devetimi meseci. Odstranili so mi tumor, ki mi je 11 let povzročal epi. napade. Celih sedem let sem se zdravila z Lamictalom, 3 mesece po op. pa sem dobila takšno vrtoglavico, ko sem vzela Lamictal, da nisem več obstala na nogah.Tudi ko sem ležala v postelji, se mi je vse vrtelo. Zelo neprijeten občutek, ki ga prej nisem poznala. Z nevrologom sva poskušala zmanjšat "dozo", ampak sem imela kljub temu še vedno močne vrtoglavice.Po mesecu dni sem pristala v bolnici zaradi napadov, takrat pa so mi menjali celotno terapijo , od takrat se zdravim z dep. crono.
Zakaj sem dobila takrat stranske učinke po vseh teh letih, še zdaj ne vem, niti zdravniki. Se zgodi.
Sedaj pa postopoma zmanjšujem dep. crono, saj je moj nevrolog mnenja, da ne potrebujem dvotirno terapijo in bi počasi dala dep. crono vstran. Jaz se z veseljem strinjam z njim.
Spoštovani neznanec! Veš, moja zgodba glede epilepsije je dolga in polna viharjev, zato upam, da se počasi zaključuje, saj imam zdravil že čez glavo.
Bodi lepo pozdravljen, Ivana
Da dodam še samo to: ko sem dobila napade po operaciji, so mi v LJ dali še Keppro zraven vseh zdravil, ki sem jih že imela. Kakšen mesec dni po tem, ko sem začela z terapijo Keppre, so se mi začele porajat samomorilne misli. Bila sem popolnoma brez občutkov do moje družine, brez veselja, prejokala sem dneve brez vzroka. Popolnoma sem imela splaniran načrt, kako bom naredila samomor, kje,....
Prosila sem moža, če lahko greva k psihiatru, da mi pove, če sem res zmožna naredit samomor. Sama sebi nisem več zaupala. Takrat so me sprejeli v UKC Maribor, kjer so mi takoj ukinili terapijo s Keppro. Dan za dnem sem dobivala Apaurin v žilo, nakar sem po času postala odvisna že od Apaurina. Po mesecu dni so me premestili v epi. center v LJ, kjer so mi najprej ukinili Apaurin. Pa so bili spet težki dnevi pred mano.
S tem sem hotela povedat to, da sem ena od tistih, pri katerh je tudi Keppra imela stranske učinke.
iratej1

OdgovorNapisal/-a pet » 07 jul 2011, 18:56

Lep pozdrav iratej 1!praviš da si se zredila po jemanju teh tablet.jaz sem se do zdaj ,ko je minilo mesec in pol kar jemljem večo dozo,tudi zredil.zato je verjetno tudi nekaj krivde pri tem stranskem učinku,čeprav sem se v tem času manj gibal kot ponavadi in bil ob bolj redni prehrani. :)
pet

OdgovorNapisal/-a iratej1 » 07 jul 2011, 19:44

Čudovite vroče sončne pozdrave pošiljam tebi "pet" in vsem ostalim , ki brskate po forumu!

To, da sem se zredila po dep. crono, sem skoraj pričakovala, saj me je na to opozoril moj nevrolog, ko mi je predpisal terapijo z njimi. Trenutno nisem zadovoljna z mojo težo, saj se še nikoli nisem tako zredila. Ko sem bila na kontroli pri nevrologu, je takoj opazil, da sem pridobila na teži, ter mi predlagal, da bi počasi ukinila terapijo z dep. crono. Sama sem mu najprej mislila predlagat, da bi menjala terapijo in ponovno poskusila z lamictalom.
Sedaj je že tretji dan odkar ne jem več tablet dep. crono. Vesela sem, da nimam več napadov in močno upam, da bo tako ostalo.
Ko sem jedla dep. crono, sem bila dejavna tako kot vedno, kvečjemu še bolj, saj sem začela z 4 urnim del. časom.
Bomo videli, če bodo ti kilogrami lezli navzdol vsaj do teže, ki sem jo imela pred op.
iratej1

OdgovorNapisal/-a ljubljancan » 07 jul 2011, 20:45

@iratej1: uh, želim ti uspešno okrevanje oz. da bi bilo samo eno zdravilo dovolj!
zanimivo tole glede vrtoglavice. Sam imam občutek, da (jemljem Lamictal 2x50) se mi sedaj bistveno bolj vrti po kaki mirni vožnji z vrtiljakom kot prej. V običajnem gibanju pa ne čutim razlik.

Pridobivanje teže ob Depakineu je pa pogosto. Eni pravijo, da zaradi drugačnega metabolizma, ne zaradi manj gibanja ali več hrane.
ljubljancan

OdgovorNapisal/-a iratej1 » 07 jul 2011, 21:40

Moja doza Lamictala je bila 2x100 mg ter Karbox 1200 mg na dan. Kar precej velike številke. Še dobro, da so moja jetra vse to zdržala, čeprav imam sedaj povišane jetrne teste.
iratej1

OdgovorNapisal/-a pet » 09 jul 2011, 13:06

Vračam lepe pozdrave,tebi iratej 1.In hvala vsem za nasvete in izkušnje.Za katere se priporočam še naprej in tudi od drugih obiskovalcev tega foruma.
pet

OdgovorNapisal/-a pet » 31 avg 2011, 11:30

KER OBSTAJA VEČ MOŽNOSTI (KER ŠE PREGLEDUJEJO IZVIDE) ME ZANIMA ČE GDO VE KAKŠEN JE POSTOPEK PRI OPERACIJI GLAVE ALI PA BIOPSIJI.KER SO NAŠL NEKO SENCO NA MALIH MOŽGANIH,KO SEM BIL NA MR GLAVE.
pet

Vrni se na Na splošno

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov