kopanje v bazenu

Za starše, ki imajo otroka z Epilepsijo.

kopanje v bazenu

OdgovorNapisal/-a Jery » 28 feb 2006, 09:02

Nekje sem slišala, da se otroci z epilepsijop ne smejo kopati v termah, ker je baje prevroča voda. Ali kdo kaj ve o tem? Mi bomo šli v marcu v Moravske toplice, pa sem sedaj malo skeptična.
Jery

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a romana » 28 feb 2006, 21:17

Mi smo bili poleti v Moravcih, na žalost smo se zaradi slabega vremena pretežno kopali noter. Malo me je skrbelo, ko je šel sin v tisti bazen z bolj toplo vodo, pa ni bilo nič narobe. Imajo pa tudi (spodnji) bazen, kjer voda ni pretopla.
romana

Kraj: Vodice

OdgovorNapisal/-a lameh » 03 mar 2006, 01:18

Mi, iz "p r E P I h "-a, smo obšli skoraj vse toplice v Sloveniji. Res da smo večinoma odrasli, nimamo nobenih slabih izkušnji. Seveda pozorni moramo biti eden na drugega zaradi morebitnega napada, ki pride in mine. Ker se med seboj poznamo, znamo kako reagirati (pomagati) v takšnih in drugačnih situacijah. Nekateri celo gremo v savno - seveda, treba je poslušati svoje telo in ga ubogati kadar ti kaj sporoča. Na nas topla voda deluje blagodejno, se sproščamo in uživamo. Celo bolje kot na morju, saj je tudi manj nevarnosti za poškodbe. Le po topoganu gremo bolj po parih. :))))) Je pač tako, da se je treba naučiti "normalno" živeti z E.
lameh

Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a andrej » 01 apr 2006, 23:45

Tole sem prebral prepozno, tako da upam, da ste marca v toplicah uzivali :) Mnogi otroci z epilesijo so obcutljivi na povisanje telesne temperature, 1. bodisi ker jim pospesi presnovo zdravil, 2. bodisi ker so mozgani sami po sebi zelo obcutljivi na povisanje telesne temperature, kot pri najini hcerki. Njej morava na primer zbijati vrocino ze, ko se ji dvigne prek 37,5, tako da si lahko predstavljate, kako smo veseli jesensko-zimsko-pomladanskih prehladov. In ko je bila edinikrat v zivljenju v bazencu v toplicah, je kaksnih pet minut hudo uzivala, potem pa... v toplice nikoli vec.
Za tiste, ki jih pregrevanje ne moti, pa seveda ni nobenih ovir!
LP, Andrej
andrej

Kraj: Ljubljana

Vrni se na Za starše

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov