pregled- Nemčija Erlangen

za ljudi z Epilepsijo za medsebojno pomoč in svetovanje.

pregled- Nemčija Erlangen

OdgovorNapisal/-a mresnik7 » 06 nov 2012, 15:42

Zdravo!
Jaz Marjana Resnik sem bila na pregledu v Nemčiji, ki sem imela operacijo 24.2.2012 in sem imela magnetno resonanco, EEG in pregled pri dr. Hammer sem zelo zadovoljna ker so izvidi zelo dobro pokazali meni v plus. Sedaj pa vam pišem samo dobre stvari najmanj 2 leti mi še nesmejo manšati tablete, ker sem imela tako hude napade po dveh letih naj bi začeli manjšat tablete sedaj jemljem kepro in lamictal tako da bi potem jemala samo eno vrsto to pomeni monotono. Prašala sem pa tudi doktorja če se da da bi delala izpit za avto tudi to mi je odobril, da lahko v Nemčiji velja eno leto po napadih pri nas pa 2 leti in v moje veselje je tudi to da se v Nemčijo na pregled ne vračam več razen če bo kaj nujnega drugače imam pa pri svojem zdravniku preglede in to pri dr. Bogdan Lorberju. vsem ki imate to bolezen držim pesti ,da bi bilo čim manj napadov in čim boljše okrevanje :D
lahko pa če katerega kaj več zanima mi piše na mail:marjanca.resnik1@gmail.com
Lep dan vsem by
mresnik7

Re: pregled- Nemčija Erlangen

OdgovorNapisal/-a ebi » 06 nov 2012, 20:42

super novice, vesel zate, 25. bom imel 1. obletnico po operaciji, zaenkrat b.p., prav tako pacient "zmagovalca" dr. Lorber-ja.
17.11. je srečanje na Ligi v Lj. vabljeni vsi.
Ebi :lol:
ebi

OdgovorNapisal/-a mresnik7 » 06 nov 2012, 22:17

jaz pa sedaj bo 17 novembra bo 8 mesecev kar sem brez napadov tudi zmagovalka dr. Bogdan Lorberja yes :D
lep večer
mresnik7

OdgovorNapisal/-a jedateruk » 03 okt 2013, 15:24

Meni bo nevrolog jutri verjetno ponudil operacijo, ki se naj bi izvedla v Nemčiji, pa bi prosil vse, ki ste to doživeli, kako to poteka. Pri meni še niso pogruntali, kjer točno so epileptični "epicentri", pri enih eeg-jih je pisalo, da so na levi in na desni strani. Po mojem se ne splača iti na operacijo, če se ne ugotovi konkretno, katera točka možganov to povzroča, saj lahko v takem primeru naredijo na operaciji več škode, kot koristi. Kaj naj jutri vse vprašam nevrologa, ko mu prinesem izvide EEG-jev, mag. resonance in nevropsihološkega pregleda?
jedateruk

OdgovorNapisal/-a ebi » 04 okt 2013, 10:22

Tadej, sam bi pustil naj mi nevrolog pove kaj in kako se bo vse odvijalo. Preden sem šel v Erlangen so mi v Ljubljani naredili vse preiskave katere je bilo potrebno. Da ne pišem ponovno vsega kar sem že pisal, pobrskaj na tem forumu moje ali drugih zapise. Skratka v Erlangnu bodo naredili vso diagnostiko. Če bodo Nemci rekli, da bi operirali je to to.
Korajžno zmagam naproti.
ebi

OdgovorNapisal/-a jedateruk » 02 okt 2015, 13:34

Včeraj sem dobil "vabilo" iz Erlangna za 12dnevno raziskovanje mojih možganov, en list v angleščini iz tega epileptičnega centra s cenami in datumi, drug list od dr. Lorberja. Vlogo za zavarovanje že imam izpolnjeno. Zanima me, kaj vse ste še poslali na zzzs zraven vloge za zavarovanje? Nameravam poslati zraven prošnjo za odobritev z razložitvijo mojega stanja, zadnji nevro izvid, kopijo obeh prejetih listov - je treba še kaj? Na vlogi piše, da se mora kot priloga poslati podatek o zavarovalnici in številki police, ampak to se mora napisati že v točki I pri podatkih o vložniku. A morajo pri zzzs dobiti kopijo celega lista iz zavarovalnice, kjer piše, da imam pri njih dopolnilno zavarovanje?
In še marsikaj bi rad vedel npr. kako ste prišli v Erlangen in kdo plača prevoz, kaj so z vami delali na raziskovanju, moram svoje tablete prinesti s sabo? Bom tam dobil koga, ki bo znal kaj prevesti v slovenščino?
Pa še malce hecno vprašanje: če bi bil to hotel, koliko zvezdic bi mu dali?
jedateruk

OdgovorNapisal/-a ebi » 04 okt 2015, 11:53

Pozdravljen,

kar se zavarovanja tiče, priloži kar se da izvidov,ki jih imaš. Ostale odgovore dobiš na tem forumu, sam sem prispeval ogromno iz mojega zdravljenja v Erlangnu, tako, da veselo na delo.
Kar se tiče **** koliko si jih zasluži omanjena klinika, ne vem s kom bi to lahko primerjal, vsekakor pa imaš v sobi; TV, internet, radio in telefon. Bo dovolj????

Fajn zrihtaj,

ebi

OdgovorNapisal/-a jedateruk » 20 okt 2015, 15:27

Iščem sobe za prenočitev, saj poznam tisto od Marie Urban, iščem še kaj več. Našel sem stran z hoteli, apartmaji in sobami v Erlangnu - http://unterkuenfte.erlangen-marketing.de/erlangenlistall/en/list_accommodation - na strani sem nastavil filter "private rooms" in kar nekaj se pokaže. Napišite, če poznate neko od teh sob.
jedateruk

OdgovorNapisal/-a ebi » 21 okt 2015, 08:31

v času diagnostike, sem noč prespal v ab hotelu. Čisto, prijetno, cena sprejemljiva. V bližini klinike (peš lahko greš). Če bi izbiral med namestitvijo pri ge. Urban ali hotel, bi izbral go. Urban, zajtrke ima MEGA. :lol:
ebi

OdgovorNapisal/-a cebela » 05 jan 2016, 20:05

Pozdravljeni vsi srečneži.
Jaz tudiiii! Ja, dr. Lorber je zakon. Če bi bilo več takih, bi naše zdravstvo štimalo. Pa v Erlangnu je tudi res drug svet, kot Ebi pravi že ves čas. Odločitev za pot tja pa je težka, to je pa res, zato je dobre izkušnje treba deliti.
Ja, spanje je čisto fajn pri gospe Urbanovi. Še na dan odpusta iz bolnice vas bo pocrkljala, če bo treba.
Pogumno!!
cebela

Vrni se na Za ljudi z Epilepsijo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost