Epilepsija in marihuana

za ljudi z Epilepsijo za medsebojno pomoč in svetovanje.

Kraj: Novo mesto
OdgovorObjavljeno: 04 apr 2012, 17:53
Živjo!

Ali ima kdo kako izkušnjo z zdravljenjem epilepsije TIPA GRAND MAL z marihuano ?

Kolega mi je nekaj omenil, da se da napade izničiti, pa bi me zanimala kaka izkušnja, če ima kdo?

Najlepša hvala za predloge.

lp,
Jure

OdgovorObjavljeno: 07 apr 2012, 22:41
Nekih zelo močnih dokazov, da to pomaga ni, je pa nekaj študij, ki nakazujejo to možnost (torej ne, da se da napade "izničiti" z marihuano, ampak da mogoče v nekaterih primerih lahko znižuje število napadov).

Nedavni članek (Hofman, Frazier, 2012) pravi:
In the case of epilepsy, there is actually very limited direct scientific data supporting the use of smoked marijuana or oral cannabinoids in humans as antiepileptic agents. Various studies in animal models have indicated both anticonvulsant and proconvulsant effects.

Tako da: jaz ne bi probal. Razen če si sprobal že vse drugo (predvsem zdravila), pa nič ne pomaga, potem....

OdgovorObjavljeno: 03 jul 2012, 22:23
Jaz ti povem tako: been there, done that, not working
Je pa res nekaj. Jaz drugega načina ne poznam kot kajenje marihuane (piškotke lih neb vsak dan pekla.. :D ) tako da to sem probala, je bilo pa vedno v kombinaciji s predpisanimi zdravili. Sem ogromno stvari brala glede tega, nekje je celo takrat bil legalen nakup marihuane za epileptike, ampak v drugačnih oblikah..čaji, bomboni ipd. Ni pa nikjer bilo navedeno da je to lahko kot terapija proti napadom. Ne priporočam, da računaš na to.

LP

Vrni se na Za ljudi z Epilepsijo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost