TEŽKA, MRAVLJINČASTA NOGA

Za starše, ki imajo otroka z Epilepsijo.

TEŽKA, MRAVLJINČASTA NOGA

OdgovorNapisal/-a renata » 13 jul 2012, 19:17

Pozdravljeni!

Spet se moram malo razpisati in prositi za vaše izkušnje, mnenja.
Hči 12 let stara, jemljemo tegretol 200 mg zj. in 200 mg zvečer.

Kakor sem že opisovala smo bili 3 leta brez napadov, nato ukinjanje terapije, in spet napad.
Zdaj smo dober mesec na končni terapiji.

Se nam je pa v teh letih, zgodilo mogoče 6 krat, da je hči imela občutek nekako težke noge, oz. mravljinčasto, vedno desno, nekje do kolena. Bilo je tako, da si je morala z levo nogo prestaviti desno, nikakor je ni mogla drugače.
Včeraj se ji je to zgodilo pri vožnji s kolesom, takoj je sezula čevelj, se vsedla, še nogavic ni hotela več imeti obutih. Ne znam drugače razložiti, ampak precej neprijeten občutek, ki ni popustil 2 uri.
Zato sva šle na pediatrijo, kjer so ji vzeli kri, bile čez noč tam. Po dveh urah je ta občutek sam izvenel.

Možnost je bila, da ji elektroliti v krvi toliko padejo da se mravlinčenja pojavljajo. Ampak kri je bila ok.

Naj bi bila možnost tudi žariščnega napada, vendar nas bi morali priključiti na eeg, da bi se to lahko potrdilo.
Seveda nas niso, ker ni bilo Gospe, ki opravlja eeg v službi, je pa samo ena, ki to zna. :(
Mi je pa že rekla zdravnica, za povišanje terapije, ampak meni se ne zdi smiselno, če točno ne vemo za kaj se gre.

Spet sem se razpisala.
Če ima mogoče kdo podobne izkušnje, bi bila zelo vesela vsakega odgovora oz, mnenja.

En lep prisrčen pozdrav vsem!
renata

Vrni se na Za starše

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost