zaposlitev in epilepsija

Za boljše življenje z Epilepsijo

zaposlitev in epilepsija

OdgovorNapisal/-a korošc » 07 apr 2013, 16:26

Pozdravljeni zopet

Kot vidite me v naslovu zanima sledeče
Koliko od vas ki imate epilepsijo ima zaposlitev ter kakšne težave ste imeli pri zaposlitvi?
Ali ima kdo od vas epileptikov S.P.
Zanima me namreč ker sem že lep čas na ZZRS pridobil sem status invalida 1.kategorije zaradi epilepsije (na zavodu ne na zpizu)
trenutno sem na tako imenovani zaposlitveni rehabilitaciji ampak je hudič dobit sploh delodajalca tako da že resno razmišljam o tem da bi odprl svoje podjetje :roll:
Poleg tega se delodajalec ne zaveda da z mano nima 0 stroškov ima jih po tem če me zaposli
ZZRS mi krije plačo ter potne stroške torej ne vem zakaj takšna panika?

Pozdrav
korošc

Re: zaposlitev in epilepsija

OdgovorNapisal/-a ljubljancan » 07 apr 2013, 21:52

Živio,
zaposlitev: pri meni ni (bilo) težav, ker delodajalec ne ve, da imam epilepsijo :twisted:

S.p. sam po sebi nič ne reši, še vedno rabite stranke.

Morda je koristno izpostaviti delodajalcu:
1. vse ugodnosti, ki jih ima (poleg spodnjega je določen tudi nek procent invalidov, ki jih mora imeti zaposlenih),
2. da ne bo (preveč) vplivalo na delo.

Ljudje epilepsije ne poznajo, se je bojijo... Žal bodo med dvema enakovrednima kandidatoma izbrali tistega, ki nima epilepsije.... :cry: Jih pa v veliki meri razumem.
ljubljancan

OdgovorNapisal/-a ebi » 08 apr 2013, 07:47

Pozdravljena!

Zanima me kako "pridobiš" satus invalida za zavodu za zaposlovanje. Sem dlje časa brezposelen, čepa že pridem v ožji krog izbranih in povem o "svoji" bolezni mi deledajalec skoraj reče;"tam so vrata".

Hvala za odgovor.

Lep pozdrav,

Ebi
ebi

OdgovorNapisal/-a korošc » 08 apr 2013, 09:31

ebi je napisal/-a:Pozdravljena!

Zanima me kako "pridobiš" satus invalida za zavodu za zaposlovanje. Sem dlje časa brezposelen, čepa že pridem v ožji krog izbranih in povem o "svoji" bolezni mi deledajalec skoraj reče;"tam so vrata".

Hvala za odgovor.

Lep pozdrav,

Ebi

Preprosto greš do svojega svetovalca/ke in ji/mu rečeš da naj da predlog. Nato dobiš napotnico za zaposlitveno rehabilitacijo, pošljejo ponavadi v center Soča - Maribor, Ljubljana.
Ko opraviš v centru Soča si še napoten na komisijo ki je na zavodu, ko ti tam odobrijo itd se pa začne iskanje delodajalca.
Pozdrav
korošc

OdgovorNapisal/-a Sever » 06 jul 2013, 20:39

Mislim, d so visoki kriteriji zaposlitve za bolnike z epilepsijo v Sloveniji nenormalno visoki. Drugje v svetu ta bolezen ni tabu, torej se posledično podobne bolnike zaposluje. Mene v tujini nihče ni nič vprašal, vendar tudi sam nisem o tem govoril. Sem pa imel sodelavce epileptike iz katerih se nihče ni norčeval, oziroma niso bili zapostavljani.
Prišli smo verjetno do narodne kulture in narodnega razumevanja do takih bolnikov.
Sever

OdgovorNapisal/-a Češnja » 11 jul 2014, 11:21

Predvsem je problem nevednost ljudi, vsak delodajalec se boji, da bo delavec skoz na bolniški... Groza, kaj se dogaja.

---
Lp
Češnja

OdgovorNapisal/-a ebi » 11 jul 2014, 17:40

Naj omenim, da delodajalce v Nemčiji izobrazijo kako je z zaposlitvijo osebe z epilepsijo, medtem, ko smo pri nas kakor gobavci. Milo rečeno.

Žalostno, temveč res.

Ebi :|
ebi

Vrni se na Diskusija o Epilepsiji

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost