Topamax

Za boljše življenje z Epilepsijo

Topamax

OdgovorNapisal/-a Nada » 02 feb 2013, 11:51

A kdo jemlje Topamax in kakšne imate izkušnje z njim.Jaz sem prej jemala Lirico in tegretol sedaj pa namesto Lirice jemljem Topamax že kakšen mesec.Kakšnih extra stranskih učinkov nimam oziroma so izzveneli. To je bilo da si nisem zapomnila besed in bila sem nekoliko bolj zaspana.To dvoje se je normaliziralo.Skrbi pa me nekaj kar pa lahko vprašam edino tukaj, če ima kdo od vas kaj izkušenj.Pojavljati se mi je začelo srbenje.V začetku sem mislila, da je kriv kakšen nov šampon ali prašek za perilo potem pa preberem še enkrat navodila od Topamaxa pa sem videla, da obstaja tudi srbenje kot stranski učinek. Ali to srbenje morda tudi kaj poneha? Sedaj postopoma še zvišujem dozo in kmalu bom na končni vrednosti 2 x 50 mg na dan.
Nada

Kraj: Kranj

Re: Topamax

OdgovorNapisal/-a _Jana » 02 feb 2013, 23:49

Jaz teh tablet sicer ne jemljem zamenjala pa sem že kar nekaj tablet in ko sem brala navodila o vseh stranskih učinkih me je zaskrbelo. Zato sem v lekarni vprašala kaj je mišljeno z tem ko piše pod stranske učinke kožni izpuščaji. Farmacevt mi je rekel, da se to kaže v obliki alergije, kot recimo da si alergičen na neko hrano, deodorant... (srbenje, lise na koži...).
Zato bi bilo najbolje, da to čimprej poveš svojemu zdravniku, potem bo pa on odločil ali boš nadaljevala to terapijo ali pa ti bo predpisal kaj drugega.
_Jana

Vrni se na Diskusija o Epilepsiji

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov