vprašanje

Za boljše življenje z Epilepsijo

vprašanje

OdgovorNapisal/-a buljo13 » 18 jul 2011, 20:16

živjo vsem,

novi sem tukaj. imam vprašanje, imam brata ki je epileptik, sedaj je star 37 let.
epileptik ima že od otroštva, začelo je takrat, ko je padel z drevesa in si udaril glavo na tla...
takrat je bil na počitnicah pri babici, mislila je da je z njim v redu in ni peljala v bolnico. po padcu se je začel epileptični napad.... dolga leta in še zdaj jemlje tableto, pa se sprašujem ali pomagajo sploh...
šele pred kratkim je bil na pregledu na mri... in na sliki nič ne kaže posebno.... po napadu se ne spomni, vendar mi smili zelo ko vidim kako trpi... sedaj živi z mamo ki je stara 63 let pa se sprašujem kaj bo naprej... moj brat je sicer živahen, redno hodi na ribolov, kar je njegova strast. jezi me, da ima čuden urnik napada, večkrat na mesec, pred 2 leti ni imel napadov celo leto... večkrat se je udaril kaj, imel modrice, hematoma, razbita ustnica, razbit nos... on je zame heroj, po napadih, naslednji dan normalno gre naprej in se ukvarja kar mu paše brez straha... mama stalno skrbi da ne bo imel napad nekje zunaj,... to me žuli stalno! upam da mi bo kdo pomagal razložiti kako je treba iti... hvala in lep večer vam želim!
buljo13

Re: vprašanje

OdgovorNapisal/-a ebi » 20 jul 2011, 20:36

Pozdravljen buljo,
epilepsijo imam že od otroštva in to 30 let. Tablete oz. terapijo jemljemo, ker nam jo je predpisal nevrolog zato, da bi z tem napade "preprečili, zmanjšali, morda celo ustavili in v nadaljevanju pod nadzorom nevrologa tudi zmanjšali in ukinili terapijo.
Brat ima terapijo ravno z tem razlogom, da ne bi imel napadov enega za drugim in z tem tudi bolj kvalitetno življenje.
Tudi sam sem imel nekaj preiskav MRI, CT, fMRI in mislim, da še ena preiskava, v mojem primeru so vse pokazale kje je "težavica"-žarišče. Želim povedati, da bodo bratu verjetno opravili še kakšno preiskavo, morda bo napoten na zdravljenje v tujino, vendar se morate o vsem tem in še čem drugem pogovoriti z bratovim nevrologom. Lepo je da je brat aktiven in tako naj tudi ostane, kar naprej naj lovi ribe, glavo pa naj pokrije z kakšnim pokrivalom (kapo, ribiškem klobukom :lol: ), sonce nam zna zelo ponagajati.
Kar se pa napadov tiče pa....: napad doživimo takrat ko nas "zadane", napad nima "urnika", ko pride do njega je potrebno tega človeka; brata zaščititi. Po napadu je treba to osebo obrniti na bok, in če je potrebno poklicati 112. Več o pomoči pri epi napadu ti bo liga napisala, če te zanima.
Sam imam napad/e vsaj vsake 2 meseca, vendar je pri meni tako, da žena pokliče reševalce, ker imam serijo napadov in me lahko uštimajo le na Nev. kliniki Lj. Po navadi se začne z napadom, nadaljuje z drugim preide v serijo.....
Kako naprej?????
Enostavno, glavo pokonci, živeti je potrebno kar se da polno življenje in vedi ti in brat, da je vsaki dan poln lepih trenutkov, kateri nas peljejo do zmage.
Na koncu dne smo mi zmagovalci in ne e......
Če karkoli želiš mi pošlji zasebno sporočilo (zs).
Veliko lepega dobrega in svetlega,
Ebi. :D :lol: :)
ebi

OdgovorNapisal/-a buljo13 » 22 jul 2011, 16:15

vesel sem bil vašega odgovora. sam sem vajen kot tudi mama in še trije bratje da če ima brat napade in kako reagirati, običajno ne traja več kot minut... samo nam bolj skrbi če gre sam nekam zunaj in se lahko poškoduje, pol kdo od mimoidoči pokliče reševalce in peljejo v bolnico, čeprav ni potrebe saj mine zelo hitro in je že pokonci :(

kakšno terapijo? jemlje samo tablete, pred kratkim je dobil nove oz. druge in je moral počakat da tablete uvozi iz tujine... nimam pojma. brat sam zaveda da je treba glavo pokriti če sije sonce itd...
včasih je trmast in kake tablete izpusti...

hodi 2x na leto, bi rekel, na preglede v bolnico v celju, občutek imam da zdravniki ne posvečajo dovolj..
upal sem da bo kaka sprememba na bolje po pregledu, šele sedaj po 20 letih je šel na mri, nevem kaj naj pričakujem v prihodnje... skušam razumeti delovanja možganov, zakaj pride to tega napada...

ko pa kdaj oglasim k mami in dopoveduje kako je imel napad in je žalostna :( takrat sem potem tudi sam žalosten in se sprašujem če si je kaj poškodoval...
buljo13

OdgovorNapisal/-a Jure » 10 sep 2011, 21:04

buljo13 je napisal/-a:vesel sem bil vašega odgovora. sam sem vajen kot tudi mama in še trije bratje da če ima brat napade in kako reagirati, običajno ne traja več kot minut... samo nam bolj skrbi če gre sam nekam zunaj in se lahko poškoduje, pol kdo od mimoidoči pokliče reševalce in peljejo v bolnico, čeprav ni potrebe saj mine zelo hitro in je že pokonci :(

kakšno terapijo? jemlje samo tablete, pred kratkim je dobil nove oz. druge in je moral počakat da tablete uvozi iz tujine... nimam pojma. brat sam zaveda da je treba glavo pokriti če sije sonce itd...
včasih je trmast in kake tablete izpusti...

hodi 2x na leto, bi rekel, na preglede v bolnico v celju, občutek imam da zdravniki ne posvečajo dovolj..
upal sem da bo kaka sprememba na bolje po pregledu, šele sedaj po 20 letih je šel na mri, nevem kaj naj pričakujem v prihodnje... skušam razumeti delovanja možganov, zakaj pride to tega napada...

ko pa kdaj oglasim k mami in dopoveduje kako je imel napad in je žalostna :( takrat sem potem tudi sam žalosten in se sprašujem če si je kaj poškodoval...

delovanje možganov je zelo zapletena zadeva. Za to poznavanja je potrebno MNOGO izkušenj, katere imajo nevrologi, kdo bo pa katerega nevrologa izbral je pa njegova odločitev, hkrati je pa zelo pomembno MNENJE oz. nevrologovo poznavanje, oz izkušnje pri delu (izkušnje glede dveh POPOLNOMA RAZLIČNIH MNENJ) dveh različnih nevrologov...
Jure

Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a buljo13 » 28 sep 2011, 20:28

keri nevrolog priporočate?
buljo13

OdgovorNapisal/-a ebi » 28 sep 2011, 21:09

Pozdravljen!

Sem zelo zadovoljen z dr. Lorber-jem.

Ebi :lol:
ebi

OdgovorNapisal/-a buljo13 » 03 okt 2011, 21:31

naj še omenim da moj brat jemlje 4 vrst zdravil: depakine chrono 500mg, keppra 500mg, lamictal 100g, vimpat 100g. to je kar precej... pa se sprašujem zaki toliko tabletk?

jutri bo mama poklicala dr.lorberju in bom videl kaj se da naredit.
prejšnji teden je imel napad in se udaril v glavo in imel bučke zadaj :cry: :cry:

mama je rekla da zaradi žile v možganih neki ni pravilno pretaka kri pol zard tega pride do napadov...
buljo13

Vrni se na Diskusija o Epilepsiji

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov