psihogeni neepileptični napadi

Za boljše življenje z Epilepsijo

Re: psihogeni neepileptični napadi

OdgovorNapisal/-a iratej1 » 07 dec 2011, 19:40

Lep predpraznični pozdrav!

Moram deliti z vami to veselje, da že en teden nimam napadov :D , ne psihogenih, ne epi. napadov, prvič v letu dni po operaciji! Zahvaljujem se kitajski medicini(akupunkturi) in upam, da bom brez napadov še v bodoče, bila sem tudi na hipnoterapiji-hipnozi. Z obema terapijama bom nadaljevala, dokler ne bom popolnoma brez psihogenih napadov.
In vem, da sem na dobri poti, zato ne obupajte tudi vi, ki to berete!
Pravljične decemberske dneve vam želim, Ivana
iratej1

OdgovorNapisal/-a suzy1974 » 13 okt 2012, 13:54

Pozdravljena Ivana
Moji hcerki so odkrili epilepsijo in tudi neepilepticne psihogene napade. Zanimame kako se je obneslo zdravljenje z akupunkturo in hipnozo in ce mi lahko das vec podatkov o tem, naslov ipd·
Hvala
suzy1974

OdgovorNapisal/-a iratej1 » 04 jan 2013, 18:48

Najprej želim vsem skupaj veliko sreče, zdravja,.....največ pa dobrih, iskrenih prijateljev, kajti lažje je, če lahko nekomu zaupamo, kot pa da skrivnost in bolečino držimo v sebi! Srečno 2013!

Sedaj pa draga Suzy dovoli, da odgovorim na tvoje vprašanje.
Na akupunkturo sem hodila kar nekaj časa in takrat se mi je tudi število napadov bistveno zmanjšao. Če je k temu pripomogla akupunktura, zanesljivo ne morem trditi. Vem pa, da sem se na terapijah počutila zelo sproščeno, umirjeno, .........Hipnoterapija je name vplivala zelo slabo, kajti vse to kar sem doživljala na hipnozi, sem nato podoživljala v mojih napadih, zato sem z to terapijo zaključila že po 4 hipnozah.....kajti imela sem halucinacije, ki pa jih kasneje nisem več doživljala.
Sedaj, 2 leti in 4 mesecih po operaciji sem brez zdravil za epilepsijo, kajti domnevali smo, da mi morda tablete povzročajo napade. Število mojih napadov sedaj, ko sem brez tablet za epi. se je bistveno zmanjšalo, odvisno od obremenitve ( psihične, fizične ). Ali so pripomogle tudi tablete za napade, ne vem....tega mi ne more nihče zagotovit.
Seda, po tolikem času, ko so mi vsi " hoteli" pomagati in so me pošiljali od spec. do spec. sem končno dobila diagnozo "psihogeni neepi. napadi" . Sedaj lahko skoraj z gotovostjo trdim, da nimam več epi. napadov, ampak samo psihogene.
Še vedno sem v bolniškem staležu, kajti napade ne "zmorem" in "ne znam" premagati sama, psihiatri in psihologi pa imajo dooooolgo čakalno listo.
Suzy, čeprav je minilo veliko časa, odkar si mi postavila vprašanje, upam, da sem ti vsaj malo pripomogla z odgovorom.
Če sedaj pogledam nazaj, na vso zmedo, ki sem jo preživljala, bi najprej poiskala pomoč pri dobrem psihiatru in čimprej pričela z "vedenjsko kognitivno terapijo"!
Topel zimski pozdrav....Ivana :-)
iratej1

OdgovorNapisal/-a iratej1 » 17 jan 2013, 22:47

Vprašanje gospe Andreje:
" Zelo dolgo časa sem bila v Ljubljani in so res naredili zdravniki vse, da bi ugotovili, kaj je z menoj narobe. Imam skoraj identične napade epileptičnim, ampak rečejo, da ni epilepsija, ampak so psihogeni napadi. Zanima me, kakšna je razlika med mojimi psihogenimi napadi in epilepsijo in ali je res, da so psihonapadi neozdravljivi? Je pa tudi res, da zdaj, ko sem pod stresom, sem skoraj vsak dan na tleh. Hvala za odgovor."

Odgovarja primarij Igor Ravnik:
"Epileptičnim zelo podobni so lahko psihogeni. Tudi to, kar je odigral naš vzgojitelj na pediatričnem oddelku, seveda ni bil pravi napad, ampak je bil neepileptični napad. Ljudje imajo lahko ene in druge. Isti človek ima napade, ki so epileptični in neepileptični. Zlasti ljudje v hudih čustvenih stiskah, ki segajo globoko v srž osebnosti, lahko take stvari doživljajo. Rešitev poznajo dobri psihoterapevti in zdravila niso rešitev, niti operacija ali kaj drugega. Vendar pa ureditev življenjskih razmer in psihoterapija."
iratej1

OdgovorNapisal/-a suzy1974 » 04 mar 2013, 17:20

Spostovana ga. Ivana

Najlepsa hvala za odgovor cetudi pozno. Hcerka ze hodi na psihoterapijo, jemlje zoloft in pije vodo ASEA. Napadi so se zaenkrat zmanjsali iz enkrat na teden na enkrat na mesec. Upam pa, da jih bo kmalu uspesno premagala. Zelim vam veliko zdravja.

Lep pozdrav,

Suzana
suzy1974

Prejšnja

Vrni se na Diskusija o Epilepsiji

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov