psihogeni neepileptični napadi

Za boljše življenje z Epilepsijo

psihogeni neepileptični napadi

OdgovorNapisal/-a iratej1 » 07 apr 2011, 12:20

Pozdravljeni!Kje naj začnem? Zgodba je dolga, že celih 11 let. Tako dolgo sem imela epileptične napade, ki smo jih zdravili z zdravili. Oktobra 2010 sem šla na operacijo v LJ, kjer so mi odstranili temporalno desno maligni gliom-tumor. Po operaciji sem se odlično počutila, po enem mesecu pa so se začeli napadi. Najprej sem dobila občutek napetosti, nato tresenje udov, vročino v mišicah, zalo težko sem dihala, ob napadu ležala in mižala.Pojavljali so se mi vsaki dan, apaurin pa jih je preprečil. Skoraj mesec dni sem bila v bolnici v MB, nato so me premestili v epi center v LJ, kjer sem bila na snemanju. Ugotovili so tudi, da imam depresijo, za katero se zdravim tudi sedaj. Zraven vsega tega pa imam še verjetno epi. napade, to še niso sigurni. Vse to je posledica operacije, ki sem se je tako veselila. Zanima me, če je še kdo , ki ima te psihogene neepileptične napade. Če je, javi se, da ne bom sama pri premagovanju te bolezni. Dr. Lorber mi je rekel, saj je še več takih, vendar je to zame slaba tolažba, še vedno se počutim sama in edina.
Pozdravček, Ivana
iratej1

Re: psihogeni neepileptični napadi

OdgovorNapisal/-a EPI-STIL » 07 apr 2011, 22:46

Glede na to, da se za epilepsijo zdraviš že 11 let me zanima, ali si vključena v kakšno skupino za samopomoč.
Skupine za samopomoč obstajajo v Kopru, Kranju, Ljubljani, Novem mestu, Mariboru in Žalec.
Novoustanovljena pa je še skupina v Slovenske Konjice. Veliko informacij o bolezni lahko izveš prav v skupini. L.P.
Dragiša
EPI-STIL

Kraj: SLOVENIJA

OdgovorNapisal/-a iratej1 » 08 apr 2011, 09:27

Živjo!
Glede epilepsije je tako: vsa leta so nevrologi mislili, da imam ciste, nihče ni posumil, da je mogoče pa le tumor. Tudi oktobra, ko sem šla na operacijo, je bilo vse tako nepričakovano, v petek so me poklicali , v ponedeljek sem bila že operirana. Šele takrat so videli, da je tumor, patohistološki izvidi pa so pokazali, da je maligni. Vsi so bili malce presenečeni, saj bi sicer operacija potrebovala priprave in bi jo izvedli v Nemčiji. Edina sreča v tej štoriji je, da me je operiral dr. Dolenc in da se ni zgodilo kaj hujšega, na kar me je dr. Lorber posebaj opomnil, ampak zdaj je, kar je.
Sedaj se pa borim proti tem napadom, ampak odkar jemljem zdravila za depresijo so napadi lažji, imam pa jih še vedno skoraj vsaki dan.
Ker sem doma blizu Slov. Konjic, bi prosila samo še za naslov oz., kje jih lahko najdem( skupino za samopomoč ).
Da imam psihogene napade so mi ugotovili šele pred tremi tedni v epi. centru v LJ, prej so mislili, da imam epi. napade, verjetno pa imam kombinacijo obojih, je rekel dr. Lorber, ampak še moram na eno MR, ker sem pri prejšnji dobila napad in je niso mogli dokončat.
Vključena zaenkrat še nisem v nobeno skupino za samopomoč, bi pa bila zelo vesela, če bi se lahko, prav tako bi se rada vključila v društvo epileptikov, zato se zahvaljujem za vsakršno informacijo!
Lep sončen pozdrav želim vsem, Ivana
iratej1

OdgovorNapisal/-a dliga » 08 apr 2011, 10:12

Pokličite na Društvo Liga proti epilepsiji Slovenije 01 432 93 93 ali pišite na epilepsija@epilepsija.org.

Lep pozdrav
dliga
Site Admin

OdgovorNapisal/-a avteki » 04 maj 2011, 10:08

EPI-STIL je napisal/-a:Glede na to, da se za epilepsijo zdraviš že 11 let me zanima, ali si vključena v kakšno skupino za samopomoč.
Skupine za samopomoč obstajajo v Kopru, Kranju, Ljubljani, Novem mestu, Mariboru in Žalec.
Novoustanovljena pa je še skupina v Slovenske Konjice. Veliko informacij o bolezni lahko izveš prav v skupini. L.P.
Dragiša

Skupina za samopomoč v Slovenskih Konjicah že uspešno deluje vse od začetka letošnjega leta.

Pozdrav
avteki

Kraj: štajerska

OdgovorNapisal/-a iratej1 » 24 maj 2011, 18:02

Lep sončen pozdrav!
Glede na to, da vas veliko brska po forumu, me zanima, ali res nihče nima psihogenih napadov?
To so napadi popolnoma podobni epileptičnim, le da niso življensko nevarni. Jaz sama bi trdila , da imam epi. napade, če mi nevrolog ne bi povedal, kakšna je razlika. Še vedno jih imam vsaki dan in to takšne krče, da bi lahko trgala. Žal ni zdravil, ki bi mi napade preprečili, sem pa bila na MR v anasteziji, da vidijo, če imam hkrat z temi napadi epi. napade. Sedaj še čakam izvide in močno upam da mi bo MR pokazala žarišča za epi. napade, ker bi tako lahko šla ponovno na operacijo.
Veliko poguma vsem, ki imate epi. napade, kajti jaz si želim, da bi raje imela te in se zdravila z zdravili, kot pa da imam psihogene in sem prepuščena napadom. By, Ivana
iratej1

OdgovorNapisal/-a ebi » 25 maj 2011, 10:05

Lep sončen pozdravček,

nisem imel in nimam psihogenih napadov imam pa epi. napade. Slišal in bral sem za psihogene napade na spletu. Žal več kot toliko :? .

Lp
ebi

OdgovorNapisal/-a iratej1 » 26 maj 2011, 14:24

Živijo Ebi!

Epileptični in psihogeni napadi se v bistvu ne razlikujejo, razen, da so epi. napadi lahko življenjsko nevarni, psihogeni pa ne.Vsekakor pa v nobenem primeru ne gre obupat, tudi s tem se da živet.

PSIHOGENI NAPADI
Psihogene napade imenujemo tiste napade, ki spominjajo na epileptične, vendar niso posledica patološkega praznjenja živčnih celic v možganih.

Pogosto so »dramatični« (z opistotonusom, trzljaji in tresenjem, ki lahko trajajo več ur in se v obliki statusa ponavljajo). V času napada pacient ni niti pogovorljiv niti nezavesten. Rečemo, da je v zamračenem stanju.

Klinična slika: karakterističen je opistotonus t.i. velikega »histeričnega napada«. Ob tem se pojavljajo trzljaji, drhtenje in drgetanje, pojavljajo se tudi bizarni telesni položaji, pozornost je zožena. Pacient ima običajno prste obeh rok stisnjene v pest, leži ohlapno s strmim pogledom »kot mrtev«.

Ne gre za simuliranje, ampak na podzavestno reagiranje na konflikt, ne izgubi zavesti.

Lp, Ivana
iratej1

OdgovorNapisal/-a iratej1 » 30 okt 2011, 16:50

Živjo!
Že kar nekaj časa se nisem oglasila, saj sem veliko po bolnicah, veliko pa si iščem pomoč sama. Na netu sem zasledila, da je v Kranju dr. Pajntar, ki zdravi z hipnoterapijo. Odločila sem se, da ga pokličem, ker iščem vsakršno možnost, da si pomagam. Dr. Pajntar mi je rekel, da mi z hipnoterapijo lahko popolnoma pozdravi psihogene napade in depresijo :) . Tudi h kitajski medicini sem se obrnila, drugi teden začnem z akupunkturo, tudi lahko pozdravijo depresijo, psihogene napade, epileptične pa zmanjšajo število. Ker me je naša medicina odpisala, češ da mi ne znajo pomagat, ker takšnega primera še niso imeli, si bom pa zdravje kupila. Sem pa trdno odločena, da bom premagala vse moje bolezni.Pred mesecem dni sem bila zaradi napadov, ki so trajali 4 ure v enem tednu v štirih bolnicah, pa so mi povsod rekli, da mi ne znajo pomagat, jaz pa se sprašujem, zakaj nisem nekomu izziv. Poiskala sem si tudi psihiatrinjo,ki jo plačujem. žalostno je, da plačujemo zdravstvo, pa rečejo, da mi ne znajo pomagat.In zdaj sem doma, iz dneva v dan napadi, v upanju, da mi pomaga neuradna medicina.
Ima kdo izkušnje s tem- hipnoterapijo, akupunkturo,..... Lp, Ivana
Zadnjič spremenil iratej1, dne 08 nov 2011, 21:51, skupaj popravljeno 1 krat.
iratej1

OdgovorNapisal/-a ebi » 31 okt 2011, 12:06

Pozdravljena,

le to bi napisal, da zelo močno dvomim, da so ti dobesedno rekli, da zate ne najdejo prav nobene pomoči.

Lep pozdrav, Ebi
ebi

OdgovorNapisal/-a iratej1 » 31 okt 2011, 14:09

Verjameš ali ne, tvoja stvar. Jaz pa sem iskala pomoč v epi. centru v LJ., na psihiatriji v LJ, v bolnici Celje, psihiatriji Vojnik,kjer sem bila tudi hospitalizirana in po 4 ih dneh odpuščena, ravno zaradi tega razloga, da mi ne znajo pomagat,hospitalizirana v UKC Maribor in ravno tako odpuščena ter poslana na psihiatrijo, na psihiatriji v MB pa so mi spet rekli, da mi ne znajo pomagat. Vsi so videli moje napade, problem pa je, da imam epileptične in psihogene. Nevrologi me pošiljajo k psihiatrom, psihiatri pa k nevrologom. Psihogeni napadi so ravno takšni kot epi. napadi, samo če sem na snemanju eeg-ja vedo, kateri napad imam. Zato sem problem. Trenutno pa uvajam novo terapijo za epi. napade, zraven tegretola jem topomax, depakine chrono smo ukinili. Aja, tudi v Begunjah sem iskala pomoč, kjer me tud poznajo, pa je dr. Bon, ki dela tam, žal rekel tako kot vsi drugi.
Če bi me želeli zdraviti, bi me morali nevrolog,psiholog in psihiater hkrati, to pa žal ne vem kje v Slo. je možno. Ebi, če imaš kakšen predlog, mi prosim pomagaj, bom zelo vesela!!!
Kajti trenutno imam vsaki dan od 10 do 15 napadov in si grozno želim, da bi mi kdo pomagal. :cry:
Lp, Ivana
iratej1

OdgovorNapisal/-a ebi » 31 okt 2011, 22:23

Pozdravljena,

glede na to, da te je obkrožalo precej spec. takšnih in drugačnih strok, ali je morda kdo omenil zdravljenje v tujini? Morda je "zunaj" več možnosti zate.

Ebi :)
ebi

OdgovorNapisal/-a iratej1 » 02 nov 2011, 16:18

Verjameš ali ne, ampak včasih si v našem zdravstvu le številka. Zaenkrat mi še niso ponudili te možnosti, bi pa se odločila zanjo, če bi mi. Če nebi imela takšne železne volje in tako dobre ljudi ob sebi, kot jih imam, bi se mi že zmešalo. Najbolj sem srečna, da imam ob sebi družino, ki me popolnoma podpira in mi pomaga v teh težkih časih. Ivana
iratej1

OdgovorNapisal/-a iratej1 » 18 nov 2011, 13:01

Pozdravljeni!
Kar nekajkrat sem že bila na akupunkturi in moram povedat, da sem zelo presenečena.Psihogeni napadi so zelo redki, na vsaki tretji, četrti dan imam enega ali dva, pa še to ne močne :D . Ko sem na terapiji, sem zelo sproščena in se odlično počutim, nikoli ne čutim iglic, ki mi jih zdravnik napika po telesu. Upam, da se napadi ne umirjajo samo začasno, ampak da bodo počasi pojenjali.
Lep zimski pozdrav, Ivana
iratej1

OdgovorNapisal/-a iratej1 » 29 nov 2011, 10:06

Lep mrzel zimski pozdrav vsem skupaj!
Zanimivo, da sem že kar nekaj časa aktivna na tem forumu, pa se mi je samo eden oglasil, da mogoče ima psihogene napade.V epi. centru v LJ pa so mi dejali, saj je še več takšnih, pa očitno ni.
Zahvalila bi se LIGI PROTI EPI. SLO., ker so me vzpodbudili, da sem se vključila v skupino za samopomoč v Slov. Konjicah.
Sedaj sem že bila približno 15x na akopunkturi in moram povedat, da mi očitno pomaga. Mogoče pomaga že samo prepričanje , da mi bodo terapije pomagale, saj psihogene napade izključno sprožijo sami možgani zaradi potrebe po napadih. Sem že nekaj dni tudi brez napada, zame velik napredek. Bila sem tudi na prvi hipnoterapiji. Oboji mi zagotavljajo, da mi lahko pomagajo pozdravit psihogene napade in depresijo, ne pa epileptičnih napadov.
Sedaj že ločim epi. napade od psi. nap., epileptični se začne tako, da se zastrmim za nekaj sekund, nato mi počasi glava leze dol, nakar se mi stemni, noge me ne obdržijo več in padem, kot da bi padla v nezavest. Vendar še najprej slišim glasove, kaj se drugi pogovarjajo, telo pa mi je grozno težko. Ko na tleh pridem k sebi, sem grozno utrujena, ponavadi zaspim za kakšno uro.
Rada bi se znebila teh psihogenih napadov, da si lahko potem z zdravili porihtam epileptične napade.
Dragi moji, lepo se imejte v teh predprazničnih dneh, Ivana
iratej1

Naslednja

Vrni se na Diskusija o Epilepsiji

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov