Depakine chrono in nosečnost

Za boljše življenje z Epilepsijo

Re: Depakine chrono in nosečnost

OdgovorNapisal/-a ljubljancan » 13 mar 2011, 20:32

Fizika in matematika namesto kemije :-)
Torej npr. varni dnevi, kondomi ali (če je odločitev za celo življenje) sterilizacija.

Čeprav po drugi strani pa Crawford, 2002 pravijo, da There are no interactions between the combined oral contraceptive pill, progesterone-only pill, medroxyprogesterone injections or levonorgestrel implants and the AEDs valproic acid (sodium valproate), vigabatrin, lamotrigine, gabapentin, tiagabine, levetiracetam, zonisamide, ethosuximide and the benzodiazepines. Therefore, normal dose contraceptive preparations can be used in patients receiving these AEDs.

Tako da se še zdravniki sami ne znajo zmeniti, ali je kontracepcija + AED Ok....
ljubljancan

OdgovorNapisal/-a Nely » 16 mar 2011, 08:37

Strinjam se, NIČ KEMIJE.
Proti uporabi kondomov so večinoma "moški", češ da je enako, kot bi lizal sladoled čez šipo.
Varni dnevi? koliko so res varni? Moja stara mama je poznala samo to metodo, zato moja mama ima še 7 btatov in 4 sestre.
Torej preostane nam še sterilizacija, kot trajno in 100 % učinkovito. Kdo pa naj bi se steriliziral, spet ženska? Ne poznam moškega ki bi se odpovedal svoji plodnosti, ne glede na njegova leta. In kdo so najboljšiu svetovalci za ženske zadeve, "moški" a ne.
Ali vse to ne diši malce po diskriminaciji med spoloma?
Nely

OdgovorNapisal/-a ljubljancan » 16 mar 2011, 21:11

Sorry, ker sem moški :lol:

Drugače pa nimam nič proti kondomom, varni dnevi so pa čisto varni, samo držat se je treba. Ampak to je že tema za kak drug forum.

Glede npr. nosečnosti in antiepileptikov pa ja: večina avtorjev raziskav na to temo je moških. Ampak to je itak statistika, nima veze s spolom tistega, ki računa.
ljubljancan

Re:

OdgovorNapisal/-a sonja » 19 apr 2013, 17:28

zdravo anja zanima me če si že noseča ali boš zanosila z tabletami Depakine c.Lep pozdrav.
sonja

Prejšnja

Vrni se na Diskusija o Epilepsiji

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost