KAKO SHUJŠATI

Za boljše življenje z Epilepsijo

KAKO SHUJŠATI

OdgovorNapisal/-a Nada » 24 maj 2009, 20:36

Jemljem že približno pol leta Depakine Chrono. Prej sem jemala Keppro vendar sem zaradi težav zamenjala.V tem pol leta pa sem se zredila za 8 kg in vem, da je to zaradi Depakine.Tudi apetit imam grozno povečan v zadnjem času.Že takoj ko se najem sem spet lačna in že premišljujem kaj bom spet jedla.IN to ni več normalno, če bo šlo tako naprej.Kako naj manj jem in hkrati jemljem omenjena zdravila.Namreč nikoli nisem imela težav s težo prej nasprotno.Kakšno težo imate pa kaj drugi in katera zdravila proti epilepsiji še vplivajo na kilograme?
Nada

Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a petra » 25 maj 2009, 18:29

nada, jest imam pa težave s prenizko težo, sicer ne jemljem istih tablet kot ti, tko, da razmišljam, ali so tablete krive, da sem čedalje bolj suha...ker opažam, da sem "drobna" še posebej od kar jemljem Lamictal...to pa je zadjih pol leta.
petra

OdgovorNapisal/-a Nada » 26 maj 2009, 12:07

Ja za Depakine je menda značilno, da se rediš kar zelo. Samo kaj storiti?
Nada

Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a petra » 26 maj 2009, 16:40

Ja, poskušaj s kakšno telovadbo če smeš....ponavadi so "tekači" zelo vitki....ena moja znanka je s tekom izgubila 20 kg v enem letu...sicer je tudi mal spremenila način prehrane, sm kaj dosti pa spet ne...največ je iz jedilnika umaknila ravno tisto hrano (kruh), ki ji jo prej jedla v res velikih količinah....pa še plava kar dosti...upam, da ti bo še kdo na forumu povedal kakšno svojo izkušnjo...
p.s.: a imaš mogoče kakšne težave s ščitnico...tudi tu bi lahko bil vzrok..ne vem...poskusi, mal poglej po netu...se pozanimaj pri svoji zdravnici...veš, sej vsi tudi nismo po naravi "suhci", nekateri se pač ukvarjajo z določenim šporom, s katerim so izgubili kg...sicer pa saj sama veš, kako se počutiš...mogoče ti pa paše teh 8 kg več :D , samo ker nisi navajena te to moti :?
petra

OdgovorNapisal/-a matej_g » 21 jun 2009, 23:23

Waw. To pa zanimivo. Nisem nikol pomislil, da je depakine tisti falot, zaradi katerega sem se zredil... mislim, da bi morali zdravniki povedat kaj o takih efektih. Sicer pa hkrati jemljem tudi lamictal, tak da bi se po tej logiki moralo vse skup izničit, ampak sem kr lepo rejen... mam okol 90kg/185cm in tokljub temuda dokaj redno kolesarim... tudi po 50 in več km naenkrat. Tudi res da se je to začelo pred leti ko sem prešel na depakin... hmmm.
Sicer pa skenslaj večerjo, ne jej po sedmi uri zvečer pa bo
matej_g

Kraj: Ljublana

OdgovorNapisal/-a Axa » 24 nov 2009, 03:25

Hm, pri meni je tako, da mi vsa zdravila, kar sem jih jemala, zbijajo apetit, natančneje, apetit je nekoliko slabši, predvsem pa mi hrana zaudarja, tako da se mi včasih, ko odprem hladilnik, prav gnusi.
Axa

zdravila in debelost

OdgovorNapisal/-a miha65 » 01 apr 2010, 21:21

Ni druge, kot da paziŠ(te) kaj in koliko pojeste. Če lakote res ne morete krotiti, bi bilo mogoče dobro poskusite s surovo zelenjavo. Ima namreč veliko vode, a skoraj nič kalorij. Zaradi velike količine balastnih skovi napolni želodec, a skoraj ne redi.

Lahko bo pomagal že kozarec vode v trenutku volćje lakote.

Gibanje pokuri kalorije, ki jih pojeste, in ne more škodovati.

Za pomoč prosite svojega zdravnika, tako epileptologa, kakor splošnega zdravnika.

Skoraj gotov sem, da ima problem rešitev. Je pa res, da zahteva veliko samodiscipline, ampak to zahteva že sama epilepsija.

Veliko uspeha in lepe spomladanske dneve,

Miha
miha65

Kraj: Ljubljana

zdravila proti epi in debelost

OdgovorNapisal/-a miha65 » 01 apr 2010, 21:24

Saj ti piše tudi v samih navodilih, ki so priložena vsakemu zdravilu. Glej pod stranske učinke.

Pa brez zamere,

Miha
miha65

Kraj: Ljubljana

Vrni se na Diskusija o Epilepsiji

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov