EEG IN NAPD

Za boljše življenje z Epilepsijo

EEG IN NAPD

OdgovorNapisal/-a andy » 16 dec 2008, 18:52

Pozdravljeni, sem nova na forumu. Tudi jaz imam kar hude epileptične napade. Zadnji hud napad sem doživela novembra letos, ko sem se vračala domov iz bolnišnice kjer sem opravila eeg preizkavo.
Napad pa je bil zelo hud baje (po pripovedovanjem moje mame). Na urgenci so mi dali tri ampule apaurina pa napadi niso minili. Tako so me odpeljali v bolnišnico kjer sem ostala nekaj dni. Dobila sem pa seveda zdravila Keppro. Še sedaj ko je minilo pet tednov od tega napada pa doživljam večkrat dnevno krče, posebej če se utrudim. Če sem pa v prostoru kjer so hitro utripajoče lučke pa doživim Epileptični napad (hujši).
Ali se vam tudi to dogaja?
andy

OdgovorNapisal/-a anny » 16 dec 2008, 22:48

Oj, napisala si, da ti utripajoče lučke povzročijo napad. Tudi jaz sem dobila napad ,če so lučke utripale. V disko sem šla samo enkrat (zaradi radovednosti). Pa tudi v temen prostor, kjer se je prižigala luč, tako da je utripala nisem smela vstopiti, dokler se luč ni čisto prižgala. Na srečo teh problemov, pa tudi napadov, zdaj po operaciji nimam več- pravkar je minilo eno leto. veliko sreče :lol:
anny

OdgovorNapisal/-a andy » 17 dec 2008, 11:51

Pozdravljeni, imam pa še eno vprašanje. Ali kdo ve kaj pomeni epileptiforma?
andy

disco

OdgovorNapisal/-a ne_ko » 04 avg 2009, 22:37

Baje imam rahlo nakazano fotosenzitivnost. Ali pa na primer, če se peljem skoz drevored, ko drevesa sekajo svetlobo, se včasih kar zdregnem... - najbolj zanimivo pri vsem tem pa je, da sem kot mladostnik zelo veliko bil zunaj, v diskacu, in še posebno včasih so ful flashirali s tistimi neonkami. No, in nikol nisem imel nobenih tezav, na srečo.
ne_ko

Vrni se na Diskusija o Epilepsiji

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov