epilepsija in rak

Za boljše življenje z Epilepsijo

epilepsija in rak

OdgovorNapisal/-a amis » 09 dec 2008, 17:19

dragi moji, a kdo izmed vas ve oz. pozna primer, če ima nekdo epilepsijo in (nažalost) tudi raka? Mogoče malo čudno vprašanje, ampak me zanima zaradi lastnih strahov, ker so se mi pojavile še ciste. Po vsej prebrani literaturi naj bi bila ta možnost skoraj nična, pa vendarle?
amis

epielpsija in rak

OdgovorNapisal/-a matej » 03 jul 2009, 08:41

zdravo, sam imam diagnozo benigni tumor in neznana epilepsij, čakam večdnevni EEG in upam na operacijo. Ali si ti izvedela, da je v primeru benignega tumorja (in kot so povedali dostopnega mesta na glavi), velika možnost operacije ali ne? Sporoči.
matej

OdgovorNapisal/-a petra » 03 jul 2009, 11:57

Žal o tem ne vem nič. Imela sem v mislih pri mojem vprašanju, če ima kateri epilepsijo in raka kje drugje na telesu...a je tvoja epilepsija povezana s tem tumorjem? Je on vzrok epi napadom?
Tudi tega ne vem, kako je nasplošno z operacijami, ki zahtevajo uporabo narkoze (ne lokalne anestezije) pri nas epkotih :lol: .

kaj pa pravi tvoj zdravnik? Na tem forumu sem brala o primerih, ko z operativnim posegom odstranijo dela režnja, kjer naj bi bil center epi. Če je pa kateri izmed nas imel epi zaradi tumorja pa še nisem zasledila. Mogoče se ti kdo od nas javi in ti pove kaj več o tem iz lastne izkušnje. Želim ti vse najboljše... :D , lp
petra

OdgovorNapisal/-a anny » 05 jul 2009, 21:38

Iaz sem bila v času pred operacijo zaradi epilepsije, dvakrat na operaciji (ginekološko in vnetje slepiča) .
Obakrat sem pred operacijo opomnila , da imam epilepsijo. Dobila pa sem narkozo kot vsi ostali . V času prebujanja pa so bili malo bolj pozorni na mene.
anny

Vrni se na Diskusija o Epilepsiji

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov