Življenje z epilepsijo

Za boljše življenje z Epilepsijo

Življenje z epilepsijo

OdgovorNapisal/-a milosti » 03 dec 2008, 18:54

Hodim v službo, imam tudi vozniško dovoljenje. Vendar pa tudi epilepsijo.
Vendar letos sem imel 2 prometni nesreči- grand-mal napad pred volanom.
V drugi nesreči je bila sopotnica hudo poškodovana. Jaz brez poškodb!
Hodim še naprej v službo z avtom. Če službo pustim, potem sem na socialni pomoči 200 eur? Nevrologi so mi povedali, da ne morem do invalidske komisije, samo takrat, če imam pogodbo za nedoločen čas. To pa po vsej verjetnosti dobim za novo leto. Kaj naj naredim, svetujte mi.
milosti

Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a Binky » 04 dec 2008, 12:30

Predvidevam, da možnosti javnega prevoza nimaš?
Se ne zdraviš (oz je terapija neuspešna)?
Binky

OdgovorNapisal/-a milosti » 04 dec 2008, 20:24

Moral bi prestopiti, če bi se vozil z avtobusom, pa to samo ob delavnikih, naša trgovina pa je odprta tudi večino ostalih dni. Pa 4 km bi moral iti peš do avtobusa.
Zdravim se že od malega, trenutno s tegretolom in primidonom.
milosti

Kraj: Ptuj

promet

OdgovorNapisal/-a ne_ko » 04 avg 2009, 22:43

Pozdravljen,
star sem 32, imel sem 3 grand male (pri 17, in 32). Zdaj sem prvič dobil Lamictal. Moje avre (in napadi) so vedno, ko hodim kje, al ulice, še pogosteje kaki nakupovalni centri, kjer je vse pisano in preveč živahno. Glede na to, da si imel grand male v avtomobilu, me zanima, ali si kaj čutil avro, da se nekaj pripravlja, ali ne veš popolnoma nič? Jaz sem do zdaj vedno kako minuto, dve, prej, čutil, da bo... večkrat je šlo mimo, 3x me je pa podrlo -> so me pa vedno na urgenco vlekli.
Zdaj še pri hoji cvikam, ampak vseeno bi se z avtom vozil na kratke razdalje. A si bil že na tabletih, ko te je doletelo v avtu?
Hvala in lp
ne_ko

OdgovorNapisal/-a lameh » 08 avg 2009, 10:19

Vožnja z avtom je enako nevarna na kratke ali dolge razdalje. Že v sosednji ulici lahko te doleti "odklop" in ponesrečiš kakšnega udeleženca (lahko je tudi otrok). Boš pozneje lahko živel s tem da si vozil kljub temu, da si vedel, da obstaja nevarnost.
Ni vse v avtu. Zelo znan pevec je svoj avto vozil samo dvakrat v življenju, pa kljub temu normalno živi. Torej moje priporočilo je, da sam zamrzneš za nedoločen čas pomisel na vožnjo z avtom, vsaj dokler se stanje ne uredi.
lameh

Kraj: Celje

kdaj se stanje uredi

OdgovorNapisal/-a ne_ko » 08 avg 2009, 13:28

Priporocilo je seveda na mestu, da naj se ne bi vozil z avtom, dokler se stanje ne uredi. Kdaj pa se stanje uredi? Do 33-etega sem imel tri napade (brez tablet). Zdaj imam tablete.
ne_ko

j

OdgovorNapisal/-a ne_ko » 08 avg 2009, 13:34

Saj mi je to vse jasno, kratka razdalja, dolga razdalja... isto je. Nov sem, pa sem še malo in the phase of denial. Na srečo se mi ni treba v sluzbo z avto vozt. Mogoce za vikend, pol kilometra do trgovine, da mi ni treba cekrov nost. Pa še to 1x na mesec. Če bi se mi pa ravno takrat nekaj naredilo, klinc, pol ima pa res usoda prste vmes.
ne_ko

Vrni se na Diskusija o Epilepsiji

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost