EEG

Za boljše življenje z Epilepsijo

EEG

OdgovorNapisal/-a janja » 18 nov 2008, 19:40

Ali je res da pred slikanjem EEG - ja en dan prej ne smeš spat?
janja

OdgovorNapisal/-a katja1986 » 18 nov 2008, 20:04

po mojih izkušnjah, ni nujno. ko te naročijo oziroma na listku kjer je datum piše ali moraš biti buden in od katere ure ali pa ne piše nič. jaz sem zmeraj če ni nič pisalo, sem šla normalno spat, mi je pa nekajkrat pisalo, da moram biti budna od recimo 5 ure zjutraj....
katja1986

OdgovorNapisal/-a Mimi » 19 nov 2008, 10:20

Moja hči ima kontrolne EEG-je na vsake dva meseca.Pred EEG-jem gre spat tako kot vsak dan.Kako pripravljen moraš priti na EEG,ti pa zagotovo to pove zdravnik ali piše oz.ti sigurno povejo,kot je omenila katja.
Mimi

Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a janja » 20 nov 2008, 14:58

Ja saj jaz sem prej tudi normalno hodla spat samo zdaj mi pa na listu , ko sem ga dobila domov piše,da: Za EEG po odtegnitvi spanja moram ostati budna zadnjo noč od 24-e ure do preiskave.
janja

OdgovorNapisal/-a katja1986 » 20 nov 2008, 19:22

pomoje to pomen da se morš ob polnoči zbudit in do eeg-ja bit budna, vsaj jst tako mislim
katja1986

OdgovorNapisal/-a ljubljancan » 21 nov 2008, 09:20

Točno tako, kot se pove.
Pri "normalnem" EEG-ju ni posebnih zahtev.
Pri EEG po deprivaciji (odtegnitvi) spanja pa naj prejšnjo noč ne bi spal (meni so rekli, da sploh nič), ravno tako brez poživil (kava, alkohol, pravi čaj...). Preverjajo pač, kako se možgani odzivajo na tak stres kot je neprespana noč.
Petre
ljubljancan

OdgovorNapisal/-a Binky » 04 dec 2008, 12:36

Jaz sem se dobro pripravila (saj mi prvi EEG ni pokazal ničesar kritičnega) in sem ostala budna od prejšnjega jutra. Imela pa sem družbo, ki mi je pomagala.
Moram priznati, da me je po 26 urah ne-spanja precej medlo.
Binky

OdgovorNapisal/-a matej_g » 21 jun 2009, 23:39

Mislil sem sicer napisat novo temo o EEGju, ampak bom kar sem, čeprav ni vse v kontekstu. Kot prvo me fuuul moti tisti stroboskop, s katerim svetijo v oči... meni se prov solzijo ko gledam tisto. Prava sadomazo varjanta... kot da bi bil na kakšnem SS zaslišanju. Najprej pravijo, da se izogibamo stresnih situacij, potli jih pa oni sami simulirajo. In verjetno potli to objavljajo v svojih študijah (za katere dobijo fajn plačilo, mi pa nič), tak da smo kot prostovoljni zajčki.
Druga stvar pa je... ste kdaj med eegjem poskusili odmislit vse te moteče faktorje? Deloma se da. Neke vrste avtogeni trening... usmeriš pozornost npr na dihanje, ali pa vzpostaviš nivo zunanjega opazovalca ali pa se sproščaš po delih telesa... poskusite enkrat. Rezultati so zelo zanimivi. Priporočam tudi, kdadr čutite da prihaja napad. Se udobno vsedeš na stol ali uležeš in se pričneš intenzivno sproščat. Ublaži napad ali pa ga odstrani.
matej_g

Kraj: Ljublana

OdgovorNapisal/-a katja1986 » 22 jun 2009, 17:42

ja jaz sem že probala in sem prišla do ugotovitve, da če vse odmislim je eeg vredu.

ko sem bila na odločilnem eeg-ju za podaljšanje izpita, sem bila zelo nervozna in eeg ni bil prav dober... takrat sem ugotovila da se lahko kontroliram, če se le izogibam stresnim situacijam ali pa rešujem probleme sproti. ker nisem dobila potrditve pri nevrologinji, sedaj sama sebe opazujem in predvsem sama sebi dokazujem da zmorem.
katja1986

OdgovorNapisal/-a Mimi » 23 jun 2009, 09:45

Ja, jaz tudi mislim,da je rezultat EEG-a verjetno odvisen tudi od tega kolk se ti sprostiš.Govorim iz izkušenj moje hčere.Če je bila utrujena nervozna,takrat je bil eeg precej slab.Nazadnje ko ga je imela,je rekla,da se je čisto sprostila,mislila na nič in eeg je bil odličen,kot da nima epilepsije.

Pozdrav!
Mimi

Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a matej_g » 23 jun 2009, 10:04

Točno to sem mislil... tudi meni je tako pokazalo kot da sploh nimam epi :)
matej_g

Kraj: Ljublana

EEG

OdgovorNapisal/-a ne_ko » 01 avg 2009, 23:17

Še za ostale EEG-jevce: Ko med.sestra rece: 'zdaj se pa cisto sprostite..' A to pomeni, da lahko našponaš koncentracijo na svoj npr. dih (saj isto delajo vse meditacijske tehnike, tudi tiste, ki uporabljajo imaginacijo, vizualizacijo ali vokalizacijo), in bo potem EEG ...hmm.. v naše dobro :) ? Čaka me eeg po neprespani noči... pa bi si nekak želel, da bi bila slika čimbolj 'normalna'. En mali koscek na eeg sliki bo verjetno odrazil že lamotrigin. Lp
ne_ko

Re: EEG

OdgovorNapisal/-a Jure » 18 sep 2011, 20:24

ne_ko je napisal/-a:Še za ostale EEG-jevce: Ko med.sestra rece: 'zdaj se pa cisto sprostite..' A to pomeni, da lahko našponaš koncentracijo na svoj npr. dih (saj isto delajo vse meditacijske tehnike, tudi tiste, ki uporabljajo imaginacijo, vizualizacijo ali vokalizacijo), in bo potem EEG ...hmm.. v naše dobro :) ? Čaka me eeg po neprespani noči... pa bi si nekak želel, da bi bila slika čimbolj 'normalna'. En mali koscek na eeg sliki bo verjetno odrazil že lamotrigin. Lp

ko ležiš tam na mizi si predstavljaj, da si na karibih in da te streže blond ljubica v bikiniju s koktejlom v roki, drugače bo pa malo težka... hehehe
Jure

Kraj: Novo mesto

Vrni se na Diskusija o Epilepsiji

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost