NOSEČNOST IN KEPPRA

Za boljše življenje z Epilepsijo

Re: NOSEČNOST IN KEPPRA

OdgovorNapisal/-a ljubljancan » 20 jun 2011, 20:45

Držim(o) pesti, pri Keppri zelo zelo verjetno, da bo vse OK!

Jemlji folno.

Prašaj nevrologa glede spremljanja ravni zdravila v krvi pred in med nosečnostjo (to je pomembno zate in ne za otroka): "serum concentrations of levetiracetam should be determined before conception if possible and during each trimester, especially during the middle of the third trimester, to assess therapeutic concentrations"

Aja, pa še ena dobra novica (to sem pa zase preverjal, tako na netu kot pri nevrologinji): epilepsija ni med klasičnimi dednimi bolezni. Torej tvoj otrok bo sicer imel malo večjo verjetnost, da bo imel epilepsijo, vendar ne prav bistveno večjo (recimo pri kakem raku na dojki je to bistveno bistveno bolj dedno).
ljubljancan

OdgovorNapisal/-a babykaa » 20 jun 2011, 21:50

kmalu bom začela jemat folno kislino,ker sem zdaj komaj menjala terapijo sem morala počakat da smo videli kako so bom odzivala.sicer pa moja mami jo tudi ima,pa je nisem podedovala :)
babykaa

OdgovorNapisal/-a Nina88 » 21 mar 2013, 19:38

Meni je nevrologinja pri 20. letih tudi menjala iz Tegretola na Keppro, ravno zaradi prehajanja v obdobje ko lahko zanosim. Češ da je pač boljša (ne vem kako to lahko trdijo če spada med dokaj novejša zdravila...). Jaz v glavnem ne prenašam Keppre tako da sem jo morala zamenjati. Dali so mi Depakine Chrono in je OK, sam baje je to najslabša terapija v času nosečnosti :roll: Sicer moj bejbi je videti ok (8. mesec nosečnosti), čeprav je bila poleg tega še celo nenačrtovana nosečnost in sem folno začela jemati šele v 8. tednu - nikoli pa ne veš, upam da ne bo kakšnih posledic vidnih potem...

Kar se tiče pa rizične nosečnosti: jst sm misla da sm rizična nosečnica pa mi niti malo ne dajo občutka da bi bila - razen doma :D še zdele ko naj bi na preglede hodila na vsake 14-7 dni temu ni tako, naročuje me na 3 tedne še vedno :) carskega reza pa tudi ne bom imela, ker sta mi tako ginekologinja kot nevrologinja rekli da še pri nobeni njeni pacientki ni bil načrtno izveden (pa jih je bilo že kar nekaj). V glavnem ne vem kako nekatere pošiljajo na dopust in na ne vem kakšne oddelke za rizično nosečnost , nekatere pa ne (ah ti dohtarji c-c-c, sej ne veš kermu bi verjel ko vsak drugač meni :) )
Nina88

Prejšnja

Vrni se na Diskusija o Epilepsiji

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost