NOSEČNOST IN KEPPRA

Za boljše življenje z Epilepsijo

NOSEČNOST IN KEPPRA

OdgovorNapisal/-a maki » 25 jul 2008, 17:21

Živjo!

Sem nova na forumu. Že od leta 2004 imam baje neko vrsto epilepsije ,,IDIOPATSKA GENERELIZIRANA EPILEPSIJA,, in sem jemala razna zdravila, ki mi prav nič niso pomagala. Nazadnje sem dobila TOPAMAX od katerega imam grozne stranske učinke:mravljinčenje po celem telesu, predvsem v prstih na rokah in nogah ter neko ščemenje v glavi in sem šla v dežurno ambulanto in so mi zdravilo ukinili. Dobila pa sem KEPPRO in me zanima kako je z nosečnostjo, namreč s partnerjem nameravava imeti še enega otroka, vendar na tabletah piše, da so v nosečnosti prepovedane.ALI IMA KDO PODOBNO IZKUŠNJO?PROSIM ZA POMOČ OZ. NASVET?NUJNO!!

MARIJANA
maki

OdgovorNapisal/-a katja1986 » 25 jul 2008, 22:33

sicer ti ne morem pomagati ampak me zanima kaj pa pri prvi nosečnosti, si že imela tablete?

jst mam isto obliko epilepsije, samo da nimam stranskih učinkov, razn telesne teže, sam to se pač mal bolj pazim.
katja1986

OdgovorNapisal/-a maki » 26 jul 2008, 18:37

Živjo!

V prvi nosečnosti nisem jemala nobenih tablet tako da je bilo vse ok. Če sem te prav razumela ti jemlješ TOPAMAX in ne KEPPRA. Dej, če boš dobila kakršnokoli informacijo glede tablet KEPPRA V NOSEČNOSTI me obvesti.

lp
maki

OdgovorNapisal/-a katja1986 » 27 jul 2008, 21:13

ne jaz imam depakine crono.

če karkoli zvem obvestim, sam nisem tako na tekočem glede zdravil kot so nekateri tukaj na forumu
katja1986

OdgovorNapisal/-a Axa » 27 jul 2008, 22:09

Kolikor vem, ko gre za nosečnost, keppra in tegretol nista ravno prva izbira. Menda je najprimernejši lamictal.
Axa

OdgovorNapisal/-a Sončka » 28 jul 2008, 17:13

Živjo Maki!

Meni je zdravnik rekel, da je tudi Keppra dokaj primerna za nosečnost. Mogoče ni tako primerna kot Tegretol - razlog je le ta, da je Keppra novejše zdravilo in še ni tako raziskana kot Tegretol, za katerega je znano, da ni večjih problemov ob nosečnosti.
Ker tudi jaz ne morem jemati drugih zdravil in imam tudi ob Tegretolu stranske učinske, so mi priporočili Keppro, ki jo bom jemala tudi če zanosim. Poleg tega je treba jemati še tabletke Folacin (vsebujejo več folne kisline).
Za vsak slučaj vprašaj še svojega zdravnika za informacijo, saj te on najboljše pozna.
Samo naprej, pa brez strahu!
Sončka
Sončka

OdgovorNapisal/-a maki » 29 jul 2008, 10:22

Živjo Sončka!

Polepšala si mi dan-a res ti je tako rekel. No, v avgustu imam kontrolo, pa bom videla, kaj bo rekel.Upam, da bo vse ok, ker še v tem letu namrevam zanositi.
Če še kaj izveš mi sporoči.

pozdravček,
Maki
maki

OdgovorNapisal/-a nikki » 09 sep 2008, 12:32

Lep pozdrav, sem nova na forumu :D . No, sama trenutno še ne mislim zanositit, mi je pa na zadnjem ginekološkem pregledu, ginekolog dejal, da je lamictal boljši,bolj priporočljiv. Sama trenutno jemljem Lamictal 100mg in pa Depakinne 500mg. Pred tem sem imela namesto Lamicatala Keppro.
Sam verjetno tudi med nosečnostjo, na žalost ne morejo vsega ukiniti, kvečjemu zmanjšati :( .
Sama, bi rada imela relativno kmalu otroka, ker se bojim, da bi se kasneje kaj zapletlo.
nikki

OdgovorNapisal/-a Sončka » 04 feb 2009, 16:13

Maki, kaj je bilo potem s tabletami in zanositvijo? Si rešila vse pri zdravniku?

LP,

Sončka
Sončka

OdgovorNapisal/-a maki » 05 feb 2009, 08:47

Živjo Sončka!

Zdravniki so rekli naj se sama odločim in sem se: s partnerjem delava na tem, da zanosim, jemljem folacin že od septembra in ga bom ko zanosim celo nosečnost, Klicala sem tudi MEDIS, ki so zastopniki za to zdravilo in je farmacevtka rekla da kar pogumno in naj zanosim.Ko zanosim, bom šla v ambulanto za rizično nosečnost v Ljubljani, kjer me bodo spremljali celo nosečnost.
Ko bo kaj novega sporočim.

lp
maki

OdgovorNapisal/-a nikki » 23 apr 2009, 14:47

So vam kaj omenili carski rez? Jaz ga bom baje 100% imela. Zelo kmalu bi rada imela družino, stara sem 20 let. Koliko časa prej ste načrtovale in omenile pri zdravniku to željo, saj verjetno ste, a ne? Meni je ginekolog vsekakor priporočal načrtovano nosečnost, že zaradi mojih zdravstvenih težav in terapije ki jo prejemam.
Je mogoče kaka spletna stran z informacijami o nosečnosti in epilepsiji? Vesela bom vsakega odgovora, ker bi resnično rada več vedela in si prebrala.

Pozdravček :D :wink:
nikki

KEPPRA V NOSEČNOSTI

OdgovorNapisal/-a maki » 23 apr 2009, 18:45

Drage dame!

Sporočam vam, da sem noseča že 13 tednov, rok imam 26.10.2009 in sem dala skozi že nekaj preiskav, ker je nosečnost rizična zaradi zdravila KEPPRA, ki ga jemljem 1500 mg na dan in moram povedati, da je zaenkrat vse ok.Tudi nuhalna svetlina je bila vredu, tako da kar pogumno in brez panike, kajti meni je nevrolog rekel, da je že kar nekaj pacientk zanosilo s tem zdravilom in je bilo vse ok. Seveda pa, če načrtujete nosečnost začnite jemati FOLNO KISLINO vsaj 3 mesece prej ali tudi pol leta prej in jo jemljite skozi celo nosečnost.

oglasite se še kaj in vam bom sproti sporočala
maki

OdgovorNapisal/-a vrtnica » 23 apr 2009, 20:09

Čestitam, maki!

Držim pesti in sploh ne dvomim, USPELO BO!!!!
Sama namreč jemljem tegretol 1600mg dnevno. Imam namen zanosit,ampak ker nama pač po naravni poti ne gre, začnem zdaj maja nov IVF postopek v Ljubljani!
Zanima me, a si zdaj v bolniški? slišala sem namreč, da smo tiste z epilepsijo v rizični nosečnosti.A je to res?
Hvala za odgovor in želim ti vse naj,naj...

Vrtnica!
vrtnica

OdgovorNapisal/-a maki » 24 apr 2009, 09:40

Pozdravljena vrtnica,

ženske z epi smo rizične in nam pripada, da smo od prvega dne doma, tako da jaz sem in imam tako dobrega nevrologa dr.Čebularja, ki me je takoj dal na bolniško in predlagal, da sem skozi celo nosečnost doma.
Vama bo tud ratal, boš vidla, pa brez skrbi.

lp,
maki

OdgovorNapisal/-a maki » 24 apr 2009, 09:40

Pozdravljena vrtnica,

ženske z epi smo rizične in nam pripada, da smo od prvega dne doma, tako da jaz sem in imam tako dobrega nevrologa dr.Čebularja, ki me je takoj dal na bolniško in predlagal, da sem skozi celo nosečnost doma.
Vama bo tud ratal, boš vidla, pa brez skrbi.

lp,
maki

Naslednja

Vrni se na Diskusija o Epilepsiji

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost