Poletje, vročina in epilepsija!

Za boljše življenje z Epilepsijo

Poletje, vročina in epilepsija!

OdgovorNapisal/-a Ana Korošec » 25 jun 2008, 16:15

Spoštovani!

Hči, stara 15 let ima v sedanjem poletnem času težave s pogostimi napadi. Sicer ima žariščno epilepsijo in redno terapijo antiepileptikov. Vendar pa ji visoke temparature povzročajo precejšnje težave, kljub temu, da se hči ne izostavlja soncu. Pri hčeri so pogosti tudi veliki napadi z izgubo zavesti. Zdravnik nevrolog ji je že povečal dozo antiepileptikov.

Kakšne so Vaše izkušnje in Vaša priporočila za lajšanje poletnih tegob?
Ali se tudi pri Vas srečujete s podobnimi težavami?

Lep pozdrav,

Ana
Ana Korošec

OdgovorNapisal/-a romana » 25 jun 2008, 18:00

Res je, da morajo osebe z epilepsijo še posebno paziti na to, da so v senci- sicer pa senco priporočajo vsem. Tudi mi bomo morali postati bolj osveščeni, poglejte Avstralce, saj tudi pri nas vsako leto narašča št. kožnega raka. Krasna destinacija za dopust je Mali Lošinj, kjer je obilo sence,tudi na plaži sami. Tja smo hodili več let s sinom, ki je imel epilepsijo.Tudi nam so zdravniki odsvetovali sonce, vročino, že zaradi osnovne sinove bolezni (zaradi katere je tudi dobil epilepsijo).
LP :)
romana

Kraj: Vodice

OdgovorNapisal/-a Špela » 26 jun 2008, 14:13

Pozdravljeni,

v poletnih mesecih ne grem nikamor brez sončnih očal in klobučka 8), na morju pa se čim več zadržujem v senci. Čofotam v nizki vodi, vedno s spremstvom :)
Špela

OdgovorNapisal/-a Sever » 17 jul 2008, 23:17

Mislim, da je to pogojeno tudi od vrste epilepsije. Sam se nisem nikoli izogibal soncu, čeravno mi je bilo tako svetovano, ne vidim pa, da bi imel zaradi tega težave.
Sever

OdgovorNapisal/-a nikki » 09 sep 2008, 12:54

Sama ob tem nisem opazila večjih težav, oz. napadov. Se pa vseeno raje zadržujem v senci, oz. tudi s klobučkom na glavi :D :D .
V bazenu, morju, je pa vedno nekdo z mano, ponavadi seveda fant, ki že od prvega dne vse ve o tem, kar se mi zdi "fer" do njega.
nikki

OdgovorNapisal/-a milosti » 03 dec 2008, 18:27

Moral sem si kupiti za poletje slamnati klobuk, vedno pač povečini biti v senci. Na mene sonce slabo vpliva.
milosti

Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a matej_g » 14 apr 2009, 11:40

druga dobra varjanta je tudi, da si daš na glavo kapo, ki jo namočiš v vodi. Voda za izglapevanje potrebuje toploto in zato posledično hladi glavo in možgane. Tudi kadar poleti kolesarim občasno iz bidona zlijem nekaj malega vode na lase, da imam vedno vlažne in me hladi.
matej_g

Kraj: Ljublana

OdgovorNapisal/-a matej_g » 14 apr 2009, 12:00

Saj če logično pomisliš.... telo se hladi na 2 načina: širjenje kapial in pa izločanje znoja oz. njegovo izhlapevanje iz površine kože. Podoben učinek dosežeš torej tudi z navlaževanjem kože. Pri tem bi rad povdaril, da ni za pretiravat, sploh kadar je vetrovno, ker se lahko prehladiš. Tudi slamnik je dobra ideja ali pa pončo. samo ko piha veter... :lol:
matej_g

Kraj: Ljublana

ah...sonce

OdgovorNapisal/-a ne_ko » 04 avg 2009, 22:17

Jaz ljubim toploto - al tece z mene poleti, na soncu, pri sportu, v savni... vedno sem bil rad na toplem, oce tudi. Nisem pa nikoli imel obcutka, da bi pretekle 3 grand male lahko pripisal vrocini. 1 napad pred 15-imi leti, v tujini, na maturantskem, v nakupovalnem centru! 2.napad v tujini (pol leta nazaj), na prostem, temperatura cca. 18 stopinj, 3. napad 2 tedna nazaj na naši ulici. V sluzbi imamo klimo, tako da skor malo zebe, ko gre clovek iz sluzbe. Res da je ta dan veljal za ekstra vroc dan, vendar, ura je bila skoraj 17, kake posebne toplote nisem cutil. Kmalu zatem se je zacelo z absencami.. cez 3 minute me je zmanjkalo... v resilcu sem pa prisel k sebi. Tako da, ne vem, kaj je s to vrocino. A bi moralo cloveku biti kaj neprijetno, slabo? Ker to meni ni.
ne_ko

Vrni se na Diskusija o Epilepsiji

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost